Salvador’da Nerede Kalınır?

Brezilya’nın en güzel şehirlerinden olan Salvador’da kalarak hem tarihi dokuyu hissedebilirsiniz hem de eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Brezilya’nın kuzeydoğusunda yer alan Salvador, diğer şehirlerden oldukça farklı bir karaktere sahiptir. Ülkenin gizli kalmış güzelliklerinin keşfedileceği Salvador’da kalmak için çeşitli imkanlar bulunmaktadır.

Ülkenin en tehlikeli şehirlerden biri olarak kabul edilen Salvador’da kalmak için öncelikle kalınacak yerin güvenliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Şehrin tarihi ve turistik merkezi olan Pelourinho ile en ünlü plajının olduğu yer Barra kalınacak yerler listesinin başında gelmektedir.

Salvador’un banliyösü olan Barra, merkeze otobüsle yirmi dakikalık bir uzaklıktadır. Doğrudan havaalanından Barra’ya gitmek ise yaklaşık bir saat sürmektedir. Otobüs yerine taksi tercih edilmesi halinde ödenecek ücret dört kat daha fazladır. Barra’da kalmak için seçeneklerden biri de büyük ve güzel beyaz duvarları, ücretsiz wi-fi, çay ve kahve imkanları ile Estrela Do Mar’dır. Modern ve sıcak bir otel olan Estrela Do Mar’da Brezilya’ya özgü geleneksel ve oldukça doyurucu kahvaltı ile güne çok güzel başlayabilirsiniz. Barra’da kalırken güvenlik sorununu düşünmenize ise hiç gerek yoktur. Sahile yürüyerek bir dakika uzaklıkta bulunan Hotel de Barra ise Avrupai havası ile göze çarpmaktadır. Tarihi bir binaya sahip olan otel, restorasyon sonrası misafirlerine kapılarını açmaya başlamıştır. Geleneksel masaj ve spa imkanları ile tatil süresince oldukça güzel imkanlara sahiptir. Alışveriş merkezine ve Pelourinho’ya ise oldukça yakındır.

Şehrin merkezi olan Pelourinho ise birçok butik otele sahiptir. Butik otellerin en çekici olanlarından biri ise Pestana Convento do Carmo’dur. Otelin binası ise 16. yüzyıldan kalma eski bir manastırdır. Salvador Katedrali’ne ve Modelo Market’e yürüyüş mesafesinde olan otel, Eduardo Magalhes Havaalanı’na da yirmi dakikalık uzaklıktadır.

Restorasyon sonrası tarihi dokusu tamamen korunmuş olup eski taş havuzu, kemerli duvarları olan büyük avlusu ve eğlenceli barı ile konuklarına eğlenceli zamanlar yaşatmaktadır. Spa ve ücretsiz wi-fi de sunduğu imkanlar arasındadır.

Büyük bir yamaç üzerine kurulmuş, Todos Santos Körfezi’nin mükemmel manzarasına bakan Otel Aram Yami, altı odalı olup 19. yüzyıldan kalma tarihi bir binaya sahiptir. Otelin odaları oldukça büyük olup her biri farklı bir tarzda dekore edilmiştir. Yedi yaşın altındaki çocukların konuk olarak kabul edilmediği otelde, şehrin manzarasına sahip olan büyük bir teras da bulunmaktadır.

Birbiriyle bağlantılı eski iki sömürge binasına sahip ve büyük avlusuyla Salvador’un tarihi hatırlatan Villa Bahia, Pelourinho’da bulunan otellerden biridir. Havaalanına otuz dakikalık mesafede bulunan bu butik otel, odalarında Afrika, Asya ve Avrupa esintilerini taşıyan bir dekorasyona sahiptir. Muhteşem manzaraya sahip terasındaki barda akşamları güzel vakit geçirilebilir.

Bir diğer butik otel de Casa do Amarelindo, Barok mimariye sahip 19. yüzyıldan kalma sömürge köşkü olan bir binada hizmet veriyor. Çatısındaki havuzu ile çok lüks olan bu otel, ünlü Brezilya kahveleri ve egzotik kahvaltıları ile güzel bir konaklama imkanı sunmaktadır. Etkileyici veranda ve bahçe alanlarında dinlenebilir, ahşap oturma alanlarında tatiliniziz keyfini çıkarabilirsiniz. Süslü oymalı ahşap yataklara sahip olan otel, antika tarzındaki odalarında TV ve ücretsiz wi-fi bulunmaktadır.