Google+

Aalborg’da Gezilecek Yerler

16418 Eki 2016Lokasyon Detay

Aalborg’da Gezilecek Yerler

Tiyatroları, senfoni orkestrası, opera kumpamyası, performans salonları ve Aalborg Historical Museum ve Aalborg Museum of Modern Art gibi müzeleriyle Aalborg kültür ve sanat dolu bir kenttir.

Aalborg’da görülecek diğer yerler

Aalborg lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Casa Corner Bed & Breakfast, Aalborg Holiday Apartment, Bühlmann Airport Hotel Aalborg. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Best Western Prinsen Hotel, Scandic Aalborg gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Hotel Chagall, Danhostel Aalborg, Merkurvej Bed & Breakfast otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Aalborg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Aalborg’da Gezilecek Yerler-1

Waterfront, Lindholm Hoje Museet, Grabodrekloster Müzesi, Aalborg Histroiske Müzesi, Jens Bangs Stenhus, Klideparken, Royal Taxhouse, Lile Vildmose.

Aalborg şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Viking Gemi Müzesi ve Tarihi Müzesi Giriş Bilet Fiyatları (7.91 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Utzon Center

918 Eki 2016Gezilecek Yerler

Utzon Center

700 metrekarelik bu etkileyici mimari alan sadece etkileyici yapısıyla değil nehir kıyısında oluşuyla da eşsiz bir manzara sunar. Gümüşi çatısıyla şehrin her köşesinden görülebilen binanın içnide yer alan ve adını Danimarkalı bir mimardan alan merkezde tasarım ve mimari üzerine sergiler, konferanslar ve atölye çalışmaları da yapılmaktadır.

-

Kunsten Müzesi

1118 Eki 2016Gezilecek Yerler

Kunsten Müzesi

Büyük Finlandiyalı mimar Alvar Aalto tarafından tasarlanan bu mermer bina Aalborg’un modern ve çağdaş sanat müzesidir. Özellikle güncel Danimarka sanatına odaklanan ana koleksiyon dışında müzede küratörlü süreli sergiler de yapılmaktadır.

-

Aalborg Hayvanat Bahçesi

318 Eki 2016Gezilecek Yerler

Aalborg Hayvanat Bahçesi

Kentin en meşhur köşelerinden biri olan bu hayvanat bahçesinde 1200’den fazla çeşit hayvan bulunmaktadır. Şehrin güneybatısında bulunan hayvanat bahçesine 11 numaralı otobüsle erişilebilir. Hayvanat bahçesi arazisinde ayrıca çocuklar için güzel bir oyun alanı ve şık bir restoran da bulunmaktadır.

-

Budolfi Katedrali

118 Eki 2016Gezilecek Yerler

Budolfi Katedrali

Lim Fiyordu’nun ortasında bulunan 12. yüzyıldan kalma Budofi Katedrali, Jutland’ın da merkezi olarak kabul edilmektedir. Romanesk tarzda inşa edilmiş yapıda Gotik tarzda unsurlara da rastlanır. Zarif çanlarını her saat başı duyabileceğiniz katedralin vaftiz bölümünde siyah beyaz büyük mermerler kullanılmıştır. Tavanındaki rengarenk freskler ile görenleri büyüleyen katedral Danimarka’nın bilinen en eski dini yapılarındandır.

-

Aalborg ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-