Google+

Arama formu

Aalborg’da Gezilecek Yerler

Aalborg’da Gezilecek Yerler

Tiyatroları, senfoni orkestrası, opera kumpamyası, performans salonları ve Aalborg Historical Museum ve Aalborg Museum of Modern Art gibi müzeleriyle Aalborg kültür ve sanat dolu bir kenttir.

Aalborg’da görülecek diğer yerler

Aalborg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Center Aalborg, Aalborg Værelsesudlejning güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri MilleBo, Aalborg Hotel Apartments, Aalborg. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Aalborg City Rooms ApS, Karolinelund, Casa Corner Bed & Breakfast gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Rundvejen Guest House, Aalborg Værelsesudlejning, Aalborg City Rooms ApS tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Aalborg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Aalborg’da Gezilecek Yerler-1

Waterfront, Lindholm Hoje Museet, Grabodrekloster Müzesi, Aalborg Histroiske Müzesi, Jens Bangs Stenhus, Klideparken, Royal Taxhouse, Lile Vildmose.

Utzon Center

Utzon Center

700 metrekarelik bu etkileyici mimari alan sadece etkileyici yapısıyla değil nehir kıyısında oluşuyla da eşsiz bir manzara sunar. Gümüşi çatısıyla şehrin her köşesinden görülebilen binanın içnide yer alan ve adını Danimarkalı bir mimardan alan merkezde tasarım ve mimari üzerine sergiler, konferanslar ve atölye çalışmaları da yapılmaktadır.

Kunsten Müzesi

Kunsten Müzesi

Büyük Finlandiyalı mimar Alvar Aalto tarafından tasarlanan bu mermer bina Aalborg’un modern ve çağdaş sanat müzesidir. Özellikle güncel Danimarka sanatına odaklanan ana koleksiyon dışında müzede küratörlü süreli sergiler de yapılmaktadır.

Aalborg Hayvanat Bahçesi

Aalborg Hayvanat Bahçesi

Kentin en meşhur köşelerinden biri olan bu hayvanat bahçesinde 1200’den fazla çeşit hayvan bulunmaktadır. Şehrin güneybatısında bulunan hayvanat bahçesine 11 numaralı otobüsle erişilebilir. Hayvanat bahçesi arazisinde ayrıca çocuklar için güzel bir oyun alanı ve şık bir restoran da bulunmaktadır.

Budolfi Katedrali

Budolfi Katedrali

Lim Fiyordu’nun ortasında bulunan 12. yüzyıldan kalma Budofi Katedrali, Jutland’ın da merkezi olarak kabul edilmektedir. Romanesk tarzda inşa edilmiş yapıda Gotik tarzda unsurlara da rastlanır. Zarif çanlarını her saat başı duyabileceğiniz katedralin vaftiz bölümünde siyah beyaz büyük mermerler kullanılmıştır. Tavanındaki rengarenk freskler ile görenleri büyüleyen katedral Danimarka’nın bilinen en eski dini yapılarındandır.