Darwin’de Gezilecek Yerler

Onlarca farklı kültürün hâlâ yaşamaya devam ettiği Darwin, doğal güzellikleri, pazarları ve mimarisiyle öne çıkan bir şehirdir. Doğal parklar, sokak pazarları ve şenlikleri, müzeler, vahşi doğa turları ve plajlar ile Darwin, dolu dolu bir seyahat geçirmek için her türlü imkana sahiptir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Darwin Military Museum, Darwin Waterfront Precinct, Australian Aviation Heritage Centre, Crocodylus Park, Fannie Bay Gaol Museum, Parliament House, Aquascene Fish Feeding Sanctuary, Esplanade, Kakadu National Park, Mary River Wetlands.

 

Mindil Beach Sunset Market

fixedw_large_4x.jpg

Onlarca kültürün bir arada yaşadığı ve pek çok taze ürünün bulunabildiği Darwin’de pek çok sokak pazarı bulunur. ‘Mindil Beach Sunset Markets’ bunlar arasında en çok öne çıkanıdır. Mayıs-ekim ayları arasında her perşembe ve cumartesi günü Mindil Plajı’nda kurulan pazarda Tayland, Sri Lanka, Hindistan, Çin, Brezilya, Yunan ya da Portekiz yemeklerini tadabilirsiniz. Bir festival havasında kurulan pazarda canlı müzik dinletileri olur. Ayrıca plajda güneşin batışını da izlemek mümkündür.

Museum & Art Gallery of the Northern Territory

MAGNT_Sweetheart.JPG

Darwin şehri ve kuzey Avustralya ile ilgili tüm sanatsal malzemelerin görülebildiği müzede Aborjin sanatı koleksiyonları öne çıkmaktadır.

WWII Oil-Storage Tunnels

img_7964.jpg

Şehrin sıcağından bunaldığınızda merkezden Esplanade’e doğru yürürken karşınıza çıkacak olan bu tüneller, 1942 yılında donanmanın yağlarını depolamak için kurulmuş ancak hiçbir zaman kullanılmamıştır. 1992 yılında tekrar turizme kazandırılmak için açılan tünellerde hem tarihe tanıklık edebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Crocosaurus Cove

CATERS_Crocodile_Cove_11.jpg

Darwin’deki vahşi yaşamı görmek için şehrin dışına çıkmanıza gerek yok. Bölgeye özgü timsahları ve yaşamlarını Crocosaurus Cove’da görebilirsiniz. Mitchell Street’teki bu ilginç yerde ayrıca Barramundi balığını, devasa kaplumbağa ve vatozları inceleyebilirsiniz. Yaklaşık 200 Dolar karşılığında rehberle birlikte havuzların içine de girmek mümkündür.

 

Mary River Ulusal Parkı

IMG_3206.jpg

Darwin şehrinin 150 kilometre doğusundaki bu ulusal park, vahşi doğayı merak edenler için bir cennet gibidir. Parkın içindeki dereler, sulak alanlar ve billabonglar yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Tuzlu su timsahlarının da görülebildiği parka gitmek için şehir merkezinden hareket eden turlara katılabilirsiniz.

George Brown Botanik Bahçeleri

Bahçeyi kuran kişinin adını alan bu 42 hektarlık doğa harikası, bölgeye özgü endemik türleri görmek için ideal adrestir.