Davos’ta Festivaller

Spengler Cup (26-31 Aralık)

Spengler Cup, buz hokeyi takımıyla ünlü Davos’un vazgeçilmez geleneğidir. 1923 yılından beri düzenlenmektedir. Birinci Dünya Savaşı’nda spor yardımıyla ulusları bir araya getirmek amacıyla düzenlenmeye başlamıştır.

Songbird Davos Festivali (2-17 Aralık)

Yalnızca sekiz yıldır düzenlenmesine rağmen İsviçreli müzisyenler için en önemli müzik festivali haline gelmiştir. Kışın büyüleyici manzaralarına eşlik eden yerel İsviçre müziğinin hissedildiği festival olarak tanımlanmaktadır.

Cover Festivali (30 Mart-2 Nisan)

Her yıl düzenlenen bir müzik festivalidir. Birbirinden farklı onlarca rock, pop ve reggae grubunu dinleyicilerle buluşturur. Beş gün boyunca süren festivalde 25’e yakın konser gerçekleşir.

csm_DSC_8268_c18afc58dc.jpg

Davos Sounds Good Caz Festivali (11-17 Temmuz)

Şehrin farklı lokasyonlarında 15 farklı müzik grubundan 85 konserin düzenlendiği dolu dolu bir festivaldir. Swing, blues, tango, çingene ve Balkan caz melodileriyle dolu festival, yedi gün boyunca sürmektedir. Biletler 3 günlük, 5 günlük ve 7 günlük olmak üzere üç kategoride satışa sunulur.

Genç Sanatçılar Konserde - Davos Festivali (6-21 Ağustos)

Dünyanın dört bir yanından genç yetenekleri bir araya getiren bir müzik şölenidir. Gençler iki hafta boyunca klasik ve modern oda müziği eserlerini seslendirir. Festival, ev sahipliği yaptığı onlarca konserle Davos halkını müziğe doyurmaktadırlar.

SonntagsBlick Tırmanma ve Yürüyüş Dersleri (20-28 Ağustos)

Her yıl popülerliği artan etkinlik hem yeni başlayan hem de tecrübeli yürüyüşçülere uygundur. Katılımcılar ilk beş gün tırmanışa ve ekipmanlara dair eğitim alır, ardından deneyimleme başlar.