Dubai gezilecek yerler listesinin başında gelen ve dünyanın en yüksek binası olma özelliğini elinde bulunduran Burj Khalifa veya Burç Halife, tam 828 metre uzunluğunda ve 161 katlı. Burj Khalifa o kadar yüksek ki yanındaki diğer gökdelenler onun yanında gecekondu gibi kalıyor. Böylesine bir yükseklik binanın ziyaretçilerine harika manzaralar sunuyor.

Burj Khalifa’nın 124. katı turistik gözlem için ayrılmış bir kat. Bu kata çıkarak Dubai’nin müthiş manzarasını seyredebilirsiniz.

Dubai’yi hem gece hem de gün ışığında seyretmek istiyorsanız, ziyaretinizi akşamüzeri yapmanız daha iyi olacaktır. Biletlerin hızlı bir şekilde tükenmesinden dolayı rezervasyon işlemiyle biletinizi birkaç gün önce almanız, yer bulamama sorunu yaşamamanız için önemli bir ayrıntı.

Sabah, prime ve akşam olmak üzere üç çeşit bilet var. Sabah ve akşam biletleri 125 dirhem, günbatımını izleyebileceğiniz saatler olan 17.00-19.00 arası satılan prime biletleri ise 200 dirhem.

Ayrıntılı bilgi için sitesine bakabilirsiniz. Eğer sadece gözlem yapmak yerine, yanında bir şeylerde yemek içmek istiyorsanız 122. kattaki AT. MOSPHERE adlı restoranda hem manzarayı izleyebilir hem de keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Mekâna giriş şartı ise minimum 300 Dirhemlik bir harcama yapmak.

Ulaşım: Burj Khalifa’ya kırmızı metro hattında bulunan “Burj Khalifa” durağında indikten sonra 14 dakika kadar yürüyerek veya bir taksiye binerek ulaşabilirsiniz.