Erzincan Şehir İçi Ulaşım

2522.jpg

Kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile kolayca ulaşılabilen Erzincan’da şehir içi toplu ulaşım halk otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Erzincan Büyükşehir Belediyesi’ne ait ulaşım araçlarında Cankart kullanılmaktadır. Cankart şehir içi ulaşımı daha ekonomik ve pratik hale getirmeye yarayan bir karttır. Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgeniz ile birlikte kimlik fotokopiniz ve bir adet vesikalık fotoğrafınız ile birlikte 5 TL karşılığında Cankart’a başvurabilirsiniz.

Erzincan şehir içi ulaşım fiyatları ise şu şekilde:

Bir ay boyunca sınırsız Cankart kullanımı 90 TL

1 tam bilet: 2,50 TL

1 öğrenci bileti: 2 TL

Cankart tam: 2 TL

Cankart öğrenci: 1,50 TL

Cankart’a şehrin belirli bölgelerinde yer alan dolum bayilerinden dolum yapılabilmektedir. Erzincan otobüslerinin güzergahlarına buradan ulaşabilirsiniz: http://www.eku.gen.tr/tr/faaliyet_alanlari.asp?id=4

Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali merkeze 5 kilometre mesafededir. Merkezden otogara gelmek isteyenler bilet aldıkları otobüs firmalarının servislerini ücretsiz kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca otobüs ve minibüslerle de otogara ulaşmak mümkündür. Sadece şehir merkezinden değil Erzincan’ın ilçelerinden de otogara servis ve otobüsler ile ulaşılabilir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1988 yılında hizmete açılan Erzincan Havalimanı 2011 yılındaki yenileme çalışmaları ile oldukça modern bir görünüme sahip olmuştur. Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre mesafededir ve özel halk otobüsleri ile havalimanından şehir merkezine her gün karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Erzincan merkezden havalimanına giden otobüslerin sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile de kısa sürede ulaşım sağlamak mümkündür.

*Ulaşım fiyatları 2018 Ocak ayında güncellenmiştir.