Google+

Cardiff’te Gezilecek Yerler

45114 Eki 2016Lokasyon Detay

Cardiff’te Gezilecek Yerler

Her ne kadar tarihi dönemde kömür ticaretinin ve ekonominin merkezi olarak anılsa da, Galler’in başkenti Cardiff uzun zamandır turizmiyle öne çıkmaktadır. Tertemiz sokakları, farklı dönemlere ait mimari yapısı, plajları ve tüm yıl devam eden festivalleriyle turistlerin ilgi odağı olumaktadır.

Cardiff’de görülmesi gereken diğer yerler

Cardiff lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Ace Accommodation, Group Boutique Townhouses, The Riverhouse Backpackers. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz NosDa Studio Hostel, Bayview Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Holiday Inn Express Cardiff Bay, Manor Parc Hotel, 3 Sapphire Street otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cardiff aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cardiff’te Gezilecek Yerler-1

Castell Coch, St Fagans Ulusal Tarih Müzesi, Wales Millennium Centre, Senedd, Llandaff Katedrali, Roath Park, Butetown, Cardiff Saat Kulesi, Cardiff Körfezi, Harlech Şatosu.

Cardiff şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Cardiff Yarım Gün Unofficial Doctor Who Minibüs Tur (32.27 €), Gavin and Stacey Tour: Barry Adası'ndan (32.27 €), Glastonbury: Tam Gün Walking Tour (34.58 €), Cornwall 2 Gün King Arthur Tingagel ve Boscastle Tur (115.25 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Cardiff Kalesi

714 Eki 2016Gezilecek Yerler

Cardiff Kalesi

Şehrin merkezinde bulunan ve büyük bir mimari yapıya sahip olan kalenin tarihi Roma dönemine dayanmaktadır. 1947’de devlet hâkimiyetine giren kale, 13. yüzyıldan kalma siyah kulesiyle dikkat çekmektedir. Diğer Galler kalelerinden farklı olarak fazlasıyla yeşil bir alana sahip olan kaleyi merak edenler için kale içinde 50 dakikalık rehberli turlar düzenlenmektedir.

-

Ulusal Müze

1314 Eki 2016Gezilecek Yerler

Ulusal Müze

Gorsedd Gardens’da bulunan ve neoklasik bir mimari yapıya sahip olan ulusal müze sadece Cardiff değil, tüm Galler’in tarihine ışık tutan bir koleksiyona sahiptir. En iyi İngiliz müzelerinden biri olarak gösterilen müzeyi gezmek için ortalama üç saat ayırmak gerekiyor.

-

Millennium Stadium

1014 Eki 2016Gezilecek Yerler

Millennium Stadium

Taff Nehri kenarında, adeta bir uzay gemisi gibi yer alan Milenyum Stadyumu, özellikle mimari yapısıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. 74.200 kişilik kapasitesiyle ragbi ve futbol maçlarına ev sahipliği yapan stadyumda rehberli turlar mevcuttur.

-

Bute Park

614 Eki 2016Gezilecek Yerler

Bute Park

Cardiff Kalesi ve Taff Nehri’yle çevrili olan Bute Parkı, 1947 yılında yapılmıştır. Şehrin büyük bir kısmını kaplayan parkta sokak heykelleri, farklı hayvan türleri görmek mümkündür.

Bute Park

-

Doctor Who Deneyimi

314 Eki 2016Gezilecek Yerler

Doctor Who Deneyimi

Ünlü İngiliz dizisi Doctor Who’nun pek çok bölümünün çekildiği Cardiff’te, meraklısı için özel turlar düzenlenmektedir.

-

Cardiff ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-