Google+

Arama formu

Cardiff’te Gezilecek Yerler

Cardiff’te Gezilecek Yerler

Her ne kadar tarihi dönemde kömür ticaretinin ve ekonominin merkezi olarak anılsa da, Galler’in başkenti Cardiff uzun zamandır turizmiyle öne çıkmaktadır. Tertemiz sokakları, farklı dönemlere ait mimari yapısı, plajları ve tüm yıl devam eden festivalleriyle turistlerin ilgi odağı olumaktadır.

Cardiff’de görülmesi gereken diğer yerler

Cardiff şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Berkley Drive, Chic double room with en-suite, Cardiff city centre., 3 Luxury En-suite Bedrooms güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Stunning Spacious City Apartment, cathedral64, Detached Coach House in the Center of Cardiff. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Court Road House, 8 Gartholwyg Gwaelod yr Garth, * 6 Person Budget Apartment In Student Quarter* gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Nomad Backpacker, Cathays Private Rooms, 5-min walk to Cardiff City Centre, YHA Cardiff Central tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cardiff aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cardiff’te Gezilecek Yerler-1

Castell Coch, St Fagans Ulusal Tarih Müzesi, Wales Millennium Centre, Senedd, Llandaff Katedrali, Roath Park, Butetown, Cardiff Saat Kulesi, Cardiff Körfezi, Harlech Şatosu.

Cardiff Kalesi

Cardiff Kalesi

Şehrin merkezinde bulunan ve büyük bir mimari yapıya sahip olan kalenin tarihi Roma dönemine dayanmaktadır. 1947’de devlet hâkimiyetine giren kale, 13. yüzyıldan kalma siyah kulesiyle dikkat çekmektedir. Diğer Galler kalelerinden farklı olarak fazlasıyla yeşil bir alana sahip olan kaleyi merak edenler için kale içinde 50 dakikalık rehberli turlar düzenlenmektedir.

Ulusal Müze

Ulusal Müze

Gorsedd Gardens’da bulunan ve neoklasik bir mimari yapıya sahip olan ulusal müze sadece Cardiff değil, tüm Galler’in tarihine ışık tutan bir koleksiyona sahiptir. En iyi İngiliz müzelerinden biri olarak gösterilen müzeyi gezmek için ortalama üç saat ayırmak gerekiyor.

Millennium Stadium

Millennium Stadium

Taff Nehri kenarında, adeta bir uzay gemisi gibi yer alan Milenyum Stadyumu, özellikle mimari yapısıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. 74.200 kişilik kapasitesiyle ragbi ve futbol maçlarına ev sahipliği yapan stadyumda rehberli turlar mevcuttur.

Bute Park

Bute Park

Cardiff Kalesi ve Taff Nehri’yle çevrili olan Bute Parkı, 1947 yılında yapılmıştır. Şehrin büyük bir kısmını kaplayan parkta sokak heykelleri, farklı hayvan türleri görmek mümkündür.

Bute Park

Doctor Who Deneyimi

Doctor Who Deneyimi

Ünlü İngiliz dizisi Doctor Who’nun pek çok bölümünün çekildiği Cardiff’te, meraklısı için özel turlar düzenlenmektedir.