Google+

Arama formu

Cardiff’te Gezilecek Yerler

Cardiff’te Gezilecek Yerler

Her ne kadar tarihi dönemde kömür ticaretinin ve ekonominin merkezi olarak anılsa da, Galler’in başkenti Cardiff uzun zamandır turizmiyle öne çıkmaktadır. Tertemiz sokakları, farklı dönemlere ait mimari yapısı, plajları ve tüm yıl devam eden festivalleriyle turistlerin ilgi odağı olumaktadır.

Cardiff’de görülmesi gereken diğer yerler

Cardiff lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Ace Accommodation, Group Boutique Townhouses, The Riverhouse Backpackers. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Premier Inn Cardiff North, Holiday Inn Express Cardiff Bay gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Tanes Hotel, Radisson Blu Hotel, Cardiff, Village Urban Resort Cardiff otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cardiff aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cardiff’te Gezilecek Yerler-1

Castell Coch, St Fagans Ulusal Tarih Müzesi, Wales Millennium Centre, Senedd, Llandaff Katedrali, Roath Park, Butetown, Cardiff Saat Kulesi, Cardiff Körfezi, Harlech Şatosu.

Cardiff Kalesi

Cardiff Kalesi

Şehrin merkezinde bulunan ve büyük bir mimari yapıya sahip olan kalenin tarihi Roma dönemine dayanmaktadır. 1947’de devlet hâkimiyetine giren kale, 13. yüzyıldan kalma siyah kulesiyle dikkat çekmektedir. Diğer Galler kalelerinden farklı olarak fazlasıyla yeşil bir alana sahip olan kaleyi merak edenler için kale içinde 50 dakikalık rehberli turlar düzenlenmektedir.

Ulusal Müze

Ulusal Müze

Gorsedd Gardens’da bulunan ve neoklasik bir mimari yapıya sahip olan ulusal müze sadece Cardiff değil, tüm Galler’in tarihine ışık tutan bir koleksiyona sahiptir. En iyi İngiliz müzelerinden biri olarak gösterilen müzeyi gezmek için ortalama üç saat ayırmak gerekiyor.

Millennium Stadium

Millennium Stadium

Taff Nehri kenarında, adeta bir uzay gemisi gibi yer alan Milenyum Stadyumu, özellikle mimari yapısıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. 74.200 kişilik kapasitesiyle ragbi ve futbol maçlarına ev sahipliği yapan stadyumda rehberli turlar mevcuttur.

Bute Park

Bute Park

Cardiff Kalesi ve Taff Nehri’yle çevrili olan Bute Parkı, 1947 yılında yapılmıştır. Şehrin büyük bir kısmını kaplayan parkta sokak heykelleri, farklı hayvan türleri görmek mümkündür.

Bute Park

Doctor Who Deneyimi

Doctor Who Deneyimi

Ünlü İngiliz dizisi Doctor Who’nun pek çok bölümünün çekildiği Cardiff’te, meraklısı için özel turlar düzenlenmektedir.