Google+

Arama formu

Daegu Festivaller

Daegu Festivaller

Daegu oldukça köklü bir festival kültürüne sahiptir. Geniş bir festival yelpazesine sahip olan şehri yılın herhangi bir zamanında rengârenk görebilirsiniz. Daegu Uluslararası Vücut Boyama Festivali bunlardan bir tanesidir. Daegu turizmi, vücut boyama festivaliyle ilişkilendirilmektedir. İlk kez 2008 yılında Daegu'da düzenlenen festival, 15 ülkeden 100'ün üstünde ekip ve beden sırlarını ortaya çıkaran 15 ülkeden 80.000'den fazla turist ile benzeri görülmemiş bir uluslararası törene dönüşmüştür. Ağustos aylarında düzenlenmektedir.

2013 yılının sonunda opera şehri Daegu, Daegu Opera Binası Konsorsiyumu’nun finansmanı ile yeni bir dönüm noktası buldu. 6 Ekim - 5 Kasım tarihleri ​​arasında 14. Daegu Uluslararası Opera Festivali Daegu'nun her yerinde düzenlendi. Daegu Uluslararası Opera Festivali her yıl düzenlenmektedir.

Daegu Uluslararası Müzik Festivali (DIMF), dünyanın dört bir yanındaki müzikal festivallerinin en büyüklerinden biridir ve her yıl haziran ayının sonlarından temmuz ayının başlarına kadar Daegu ve Dongseong-ro ana tiyatrolarında (3 hafta süren) gerçekleştirilmektedir. Karşılıklı etkileşime geçmek ve dünyanın dört bir yanındaki insanlarla eğlenmek için tasarlanmış büyük bir festivaldir.

Daha önce hiç görmediğiniz gerçek sokak performansı denilebilecek renkli sanat töreni Renkli Daegu Festivali, Jungang-ro sokağını canlandırıyor.