Gyeonju’da Nerede Kalmalı?

Bomun-Blossom-6-600x399.jpg

Gyeonju'da şehir merkezinde veya şehir dışında kalma opsiyonları bulunmaktadır. Şehir genelinde çok fazla otel bulunmamakla birlikte, konaklama ücretleri oldukça uygundur. Bu yüzden merkezde kalmak, turistik açıdan daha pratik ve keyifli olacaktır.

Bomun Lake Resort alanı Hyundai ve Hilton Otellerin yanı sıra Concord, Chosun Spa Otel gibi lüks ve daha makul fiyatlı otellere ev sahipliği yapmaktadır.

Gyeongju Hilton Hotel bu alanda bulunan tek uluslararası zincir otelidir ve ziyaretçilerine Bomunho Gölü manzarasının yanında batı tarzı konfor sağlar.

Daha uygun fiyatlı oteller arıyor iseniz; gölden biraz daha uzakta bulunan Hansol-jangve Bellus Hotel gibi batı tarzı odalar ve geleneksel Kore mimarisine özgü ondollar vardır. Tüm odalarda küçük bir balkon ve konuklar için bedava film kiralama hizmeti bulunmaktadır.

Ortak veya özel banyolu opsiyonları bulunan Hanjin Hostel'in sahibi 30 yıldır bu oteli işletmektedir ve her sene 2000 ila 3000 arası turisti ağırlamaktadır. Özel hazırlattığı şehir haritasında tüm otobüs saatlerini ve gezilecek rotaları göstermekte ve kendisi de anlatmaktadır.

Motel Icarus etraftaki en iyi pansiyonlardan biridir. Olduça temiz ve modern odaları olan otelin oda fiyatına ücretsiz Wi-Fi, jakuzi ve kahvaltı dahildir.

Tümüslüs Parkı'nın yanındaki dar bir sokakta yer alan Sa Rang Chae Guesthouse görülmeye değer birçok tarihi turistik yere yürüme mesafesindedir. Rahat ve ucuz bir konaklama sağlayan misafir evinde, ortak bir avlu ile çevrelenmiş geleneksel Kore stili odalar bulunmaktadır.

Tren istasyonu yakınında oldukça uygun misafirhaneler bulunmaktadır. Ancak sıcak su bulunmamaktadır ve çok da hijyenik oldukları söylenemez.