Google+

Arama formu

Jaipur’da Alışveriş

Kültürel zenginliği ve farklılığı ile Hindistan’da alışveriş yapmak ayrı bir keyiftir.

Tanrı Ganesha’yı temsil eden heykeller kil ya da betondan yapıldıkları için bir hayli ağırlar ama en popüler hediye seçeneklerinden biridir.

Özel günlerde giyilen geleneksel Hint giysisi Saree’ler ve günlük yaşamda tayt üzerine giyilen tunik tarzı Kurta’lar 100-700 rupi arası fiyatlarla hemen her yerde bulunabilir.

İpek ve kaşmir, ipek ve pamuklu karışımı Pashminaları hemen hemen her sokak köşesinde göreceksiniz. İkinci ve üçüncü kalitelerini oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz. Sandalağacı bitkisinden yapılan sayısız kozmetik, koku ve tütsü Hindistan’ın alameti farikalarındandır. Ayrıca baharat zengini Hindistan’dan köri yapımında kullanılan zerdeçal, Hint safranı ve bir baharat karışımı olan köri gibi nice baharat getirebilirsiniz.

Hyderabad’da hepsini bulabileceğiniz lüks ve şık alışveriş merkezlerinin yanı sıra harika açık sokak pazarları da bulunmaktadır. Her birinin kendine özel karakteri vardır.

Johari Pazarı”nda envai çeşit takı bulmanız mümkündür. “Tripolia”da ise daha çok pirinç ve paslanmaz çelikten yapılmış eşyalar mevcuttur. “Chandpol” ise adeta sanatın konuştuğu yerdir. Mermer ustaları ve sanatçılar burada hem çalışır hem de ürünlerini sergilerler. Hintlilerin giydiği kıyafetlerden ya da farklı tekstil ürünlerinden arıyorsanız, “Kishanpol” pazarı aradığınız yer olacaktır.