Bilbao’ya Nasıl Gidilir?

bilbao-92052_960_720.jpg
 

Türkiye üzerinden doğrudan Bilbao uçuş hatları bulunmaktadır. Ortalama uçuş süresi 3 saat 30 dakika kadardır. Havaalanından şehir merkezine gitmek için yarım saatlik periyotlarla sefer düzenleyen otobüsleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık 25 dakika sürecek olan yolculuğunuz için ödeyeceğiniz bir kişilik biletin fiyatı 1,45 EURO olarak belirlenmiştir. Eğer tercihinizi taksiden yana kullanacak olursanız şehir merkezine ulaşım için yaklaşık olarak 30 EURO ödemeniz gerekmektedir.

Fransa içerisinde farklı bir şehirden Bilbao’ya otobüsle seyahat etmek isterseniz, Termibus üzerinden Santander’den 75, San Sebastian’dan 60, Madrid’den 250 dakika gibi sürelerde şehre ulaşabilirsiniz. Otobüs şirketleri, Bilbao’yu İspanya’daki diğer şehirlere daha ucuza ve sıklıkla bağlamaktadır. Ancak bu yoğunluktan dolayı biletinizi en az bir gün önceden ayırtmış olmanız daha sağlıklı olacaktır.

Demir madenleri ile ünlü bu şehre demiryolu ile bağlanacaksanız trenlerin hemen her kasabaya uğradıklarından oldukça yavaş hareket ettiğini unutmamalısınız.

İngiltere ziyaretinizden sonra rotanızı Bilbao’ya çevirmek isterseniz, en kısa yoldan arabalı feribotları kullanarak ünlü liman kentine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.