Google+

Arama formu

İbiza’ya Ne Zaman Gidilir?

İbiza’ya Ne Zaman Gidilir?

İbiza’da tipik Akdeniz iklimi görüldüğü için mayıs ayının ortalarından ekim ayına kadar hava hep açık ve sıcak olacaktır. Çok sıcak hava sevenler ve popüler sezon yoğunluğundan rahatsız olmayacak turistler için haziran-temmuz-ağustos ayları idealdir. Hava sıcaklığı ortalama 30-32 derecedir. İbiza’yı baharda görmek ve kafa dinlemek isteyenler için en ideal dönem ise mayıs ve eylül-ekim aylarıdır. Sıcaklık 17 ila 22 dereceleri görür. Ayrıca bu aylarda İbiza’nın müzelerini, galerilerini ve tarihi yapılarını gezmek için daha çok zaman ayırabilir hatta adanın muhteşem doğasını keşfetmek için dağ yürüyüşü yapabilirsiniz. Bahar akşamüstlerini yöresel şarap ve mezelerin sunulduğu butik lokantalarda geçirebilirsiniz. Yaz mevsiminde tüm günü güneşlenerek ve en lezzetli kokteylleri içerek geçirip geceleri İbiza’nın meşhur eğlence hayatına girebilirsiniz.
Peki İbiza’ya kışın gitmek nasıl bir deneyim olurdu? Turistlerin adayı gerçek sahiplerine bıraktığı kış mevsiminde de İbiza’da etkinlikler yok değil: hava sıcaklığının 12 ila 15 derece olduğu kış boyunca denize giremeseniz bile kafanızı dinleyebileceğiniz ve yerel halkın festivallerine katılabileceğiniz bir seyahat planlayabilirsiniz. Kısacası yılın hiçbir dönemi hava muhalefeti yaşanmayan İbiza oldukça iyi bir destinasyondur.

İbiza Turları

İbiza şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri OD Can Jaume Private Villas, Casa Lui, OM VILLA. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Cielo, Villa Can Palazon, Villa Isabelle gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Coordenadas Ibiza, Hostal Costa, Casa de Huespedes el Almendro tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İbiza aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.