Google+

Marbella’da Gezilecek Yerler

24314 Eki 2016Lokasyon Detay

Marbella’da Gezilecek Yerler

Marbella modern bir şehirdir ancak aynı zamanda her köşesi tarihle doludur. Geçmişi M.Ö. 1600’lü yıllara dek uzanan Marbella’da gezilecek yerleri sizler için derledik.

Marbella’da görülmesi gereken diğer yerler

Marbella lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Club Sierra, Luxury 2 Bedroom - Puerto Banus, Apartment Fase 1, Portal. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Ático Marbella 382, Stylish Old Town apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Las Terrazas de Marbella, Puente Romano Retreat, Marina Mariola Marbella otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Marbella aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Marbella’da Gezilecek Yerler-1

Santiago Şapeli, Plaza de Altamirano, Palacia Baazan, Emita del Santo Cristo de la Vera Cruz Kulesi, Çağdaş İspanyol Gravür Müzesi, Bonsai Müzesi, Puerto Banus Yat Limanı, El Alicate, El Cable, Lindavista, Playa de la Bajadilla, Playa de la Fontanilla.

Marbella şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Stand-up Marbella Paddle Sunset Tour (75 €), Malaga'daki Roman Tiyatrosu ve Alcazaba Turu (15 €), Málaga: 2 Saatlik Tarihi Merkez ve Katedral Turu (18 €), Malaga: Tatlar ve Gelenekler Tur (25 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Casco Antiguo / Eski Kent 

114 Eki 2016Gezilecek Yerler

Casco Antiguo / Eski Kent 

Endülüs/Emevi karışımı mimari, tarihi binalar, çiçek dolu balkonlar, dar sokaklar, ünlü Orange Meydanı, eski Arap Kalesi ve surları Marbella’nın tarih kokan yüzünü görmek için ziyaret edilmeli.

-

Golden Mile

314 Eki 2016Gezilecek Yerler

Golden Mile

Marbella ile Puerto Banus arasındaki 4 mile yayılan Golden Mile üzerinde Marbella’nın en lüks konutları yer almaktadır. Kral Fahd’ın Sarayı bunlardan biridir. Melia Don Pepe, Hotel Marbella Club ve Puento Romano Hotel gibi kentin simgesi haline gelmiş ayrıcalıklı oteller de burada bulunmaktadır.

-

Plaza de los Naranjos (Orange Meydanı)

414 Eki 2016Gezilecek Yerler

Plaza de los Naranjos (Orange Meydanı)

Marbella’nın tarihi şehir merkezinin göbeğinde bulunan Plaza de los Naranjos’un geçmişi 1485 yılına dek uzanmaktadır. Tropikal bitkiler, palmiyeler ve portakal ağaçlarıyla bezeli meydanda bulunan kafe ve barların son derece pahalı olduğunu da belirtelim.

-

Marbella ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-