Google+

Arama formu

Marbella’da Gezilecek Yerler

Marbella’da Gezilecek Yerler

Marbella modern bir şehirdir ancak aynı zamanda her köşesi tarihle doludur. Geçmişi M.Ö. 1600’lü yıllara dek uzanan Marbella’da gezilecek yerleri sizler için derledik.

Marbella’da görülmesi gereken diğer yerler

Marbella şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Private bedroom - 2 single beds, Oasis Nagueles Rooms, Rooms near the sea güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Villa Quimera en Marbella, Apartament Guadalmina, Edificio Ramiro. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Elviria Golf & Beach, Don Carlos Leisure Resort & Spa, La Madrugada Ii gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostal Plaza San Pedro, Apartamento Marbella Puerto Banús, Pensión Aduar tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Marbella aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Marbella’da Gezilecek Yerler-1

Santiago Şapeli, Plaza de Altamirano, Palacia Baazan, Emita del Santo Cristo de la Vera Cruz Kulesi, Çağdaş İspanyol Gravür Müzesi, Bonsai Müzesi, Puerto Banus Yat Limanı, El Alicate, El Cable, Lindavista, Playa de la Bajadilla, Playa de la Fontanilla.

Casco Antiguo / Eski Kent 

Casco Antiguo / Eski Kent 

Endülüs/Emevi karışımı mimari, tarihi binalar, çiçek dolu balkonlar, dar sokaklar, ünlü Orange Meydanı, eski Arap Kalesi ve surları Marbella’nın tarih kokan yüzünü görmek için ziyaret edilmeli.

Golden Mile

Golden Mile

Marbella ile Puerto Banus arasındaki 4 mile yayılan Golden Mile üzerinde Marbella’nın en lüks konutları yer almaktadır. Kral Fahd’ın Sarayı bunlardan biridir. Melia Don Pepe, Hotel Marbella Club ve Puento Romano Hotel gibi kentin simgesi haline gelmiş ayrıcalıklı oteller de burada bulunmaktadır.

Plaza de los Naranjos (Orange Meydanı)

Plaza de los Naranjos (Orange Meydanı)

Marbella’nın tarihi şehir merkezinin göbeğinde bulunan Plaza de los Naranjos’un geçmişi 1485 yılına dek uzanmaktadır. Tropikal bitkiler, palmiyeler ve portakal ağaçlarıyla bezeli meydanda bulunan kafe ve barların son derece pahalı olduğunu da belirtelim.