Google+

Arama formu

Palma de Mallorca Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Palma de Mallorca Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Palma de Mallorca şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Rainbow Home Mallorca, Ses Bessones, Spot Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Maravilla, Ca'n Reto, HM Balanguera gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Singular Hostel By Eurotels - Albergue Juvenil, Urban Hostel Palma - Albergue Juvenil, Youth Hostel Central Palma - Albergue Juvenil tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Palma de Mallorca aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Palma de Mallorca adanın tek gerçek şehridir. İspanya’nın doğu kıyılarının açıklarında yer alan Balear adalarından biri olan Mayorka adasının üzerinde yer alan şehrin adı mevcut şehrin bulunduğun yerde daha önceden bulunan Roma yerleşiminden gelmektedir. Aslında bölgeye ilk yerleşim Bronz çağında yapılmıştır. Şehir 1950’lerden sonra turist destinasyonu haline gelmiştir. Bunu takip eden yarım yüzyıl boyunca turist sayıları düzenli olarak artış göstermiştir. Palma, Mayorka’nın ticari ve kültürel merkezidir. İspanya’nın Balear adalarının bağımsız bir bölgesi olan şehirde tüm ada nüfusunun yarısı yaşamaktadır.

Tatil sezonu Nisan sonundan Ekim’e kadar sürer. Sıcaklıklar 20-28 derece arasında değişir ve akşamları ceket giymeniz gerekebilir.

Deniz tarafından şekillendirilip tanımlanmış olan ve pek de uzak olmayan dağlara sırtını yaslamış olan şehir, açık ufukların, pırıl pırıl mavi gökyüzünün, güzel insanların ve festivalci bir ruhun şehridir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=LNPDLdQJtLI


Palma de Mallorca Turları