Google+

Arama formu

Valencia Gece Hayatı

Valencia Gece Hayatı

Valencia şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Habitación Doble Puerto de Valencia, Habitación doble, Sabía que venias! güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Valencia Just in the Middle, Cool Central Market, Apartment Sofi. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Flatsforyou Carmen, SingularStays Botanico 29 Rooms, SingularStays Botanico29 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The River Hostel, Center Valencia Youth Hostel, Quart Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Valencia aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İspanya'nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Valencia'nın gece hayatı bakımından oldukça doyurucu bir yapısı vardır. Farklı müzik türleri ve farklı konseptlerin hayat bulduğu mekanlar eğlenceli bir gece geçirilmesini sağlamaktadırlar. Eğlenmeyi ve parti yapmayı çok seven İspanyolların gece hayatını Valencia'da farklı noktalarda keşfedebilirsiniz. Hatta imkanınız varsa İspanyollar'ın "movida" dediği ve gençlerin sıklıkla yaptığı Cuma akşamı evden çıkışı Pazar sabahı eve dönüşü olan eğlence türünü de deneyimleyebilirsiniz.

Valencia'da gece hayatı, 00.00 - 01.00 saatlerinde başlar. Bu saatlerden önce gittiğiniz gece kulüplerinin bomboş olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Gittiğiniz bölgeye ve mekana göre ayırmanız gereken bütçe değişkenlik gösterebilir ama konaklamada da olduğu gibi bütçenize uygun bir mekan bulmakta zorluk yaşanmamaktadır. Bu saatlerden önce eğlenmek ya da geceye hazırlanmak isteyenler kafe ve barlarda zaman geçirmektedirler.

Valencia gece kulüplerinde pek çok konsept parti düzenlenmektedir. Bu partilerin konseptlerini daha önceden öğrenmek ve konsepte uygun hazırlık yapmak gerekebilmektedir.

Valencia Old Town yani Eski Şehir'de bulunan Barrio del Carmen bölgesi gündüz vakti olduğu gibi, geceleri de oldukça renklidir ve oldukça dolu mekanlara ev sahipliği yapar. Birçok otelin de bulunduğu bu tarihi alanda gece kulüplerinden kafelere farklı alternatifler bulunmaktadır. Bazı kafelerin çalışma saatleri gece kulüplerinden daha erken bitmektedir. Bu nedenle, gece planlarını bu durumu gözeterek yapmakta fayda vardır. Bu kafeler, gece kulüplerine giriş yapmadan önce bir şeyler içip sohbet edilebilecek mekanlar olarak görülmektedir. Barrio del Carmen'de bulunan Cafe Lisbao gece 01.30'a kadar açık olan sevimli bir kafebardır. Calcutta ve Bolseria ise farklı yaş gruplarını buluşturan, farklı tarz müzikleri bir arada sunan iki gece kulübüdür.

Avenida Blasco Ibanez, üniversite bölgesi olduğundan yılın her dönemi oldukça hareketlidir. Bu durum gece hayatına da yansımıştır. Bu nedenle bölgedeki kafe ve gece kulüplerinin sayısı fazlalık göstermektedir. Valencia'nın gece hayatını yaşamak isteyenler için Avenida Blasco Ibanez de renkli bir alternatiftir. Murray Club, bölgede bulunan, her gün farklı bir konsepti gelen konuklarına sunan ve eğlenceli saatler geçirilebilecek bir gece kulübüdür.

Valencia'nın sahil bölgesi olan Paseo Neptuno, özellikle yaz sezonu zamanında oldukça kalabalıktır. Pek çok mekanın bulunduğu bu bölgede, Valencia'nın diğer yerlerinde olduğu gibi, farklı tarz müzikler çalan gece kulüpleri bulunmaktadır. Marina Beach Club, gündüz denizin tadını çıkarıp gece eğlenilebilecek, enerjik atmosferli bir plaj kulübüdür.

Valencia'nın renkli ve hareketli olan bölgelerinden bir diğeri de Sanat ve Bilim Merkezi çevresidir. Bu alanda da pek çok yeniliğe açık olan ve konuklarına yenilikler sunan gece kulüpleri bulunmaktadır.

Kafe Önerileri

Gece Kulüpleri

Canlı Müzik


Valencia Turları