Google+

Arama formu

Eilat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eilat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eilat şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz shoham, palma diving sea view-, La Villa Eilat güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Villa Gardenya, The suite, lia 1 room studio. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Kati's Room, Cosy 2 rooms unit with a private garden, Paradise gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Corinne Hostel, Aqua Star, Palma diving resort tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Eilat aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İsrail’in en güney ucunda Kızıl Deniz’in en kuzeyinde Akabe Körfezi’nde yer alan hoş bir sahil ve liman şehridir Eilat. Aynı zamanda Arava Vadisi’nin güneyinde en sonda, Necef Çölü’nün de bir parçasıdır. Güneyinde Mısır şehri Taba, doğusunda Ürdün şehri Akabe, güneydoğusunda ise Suudi Arabistan yer almaktadır.

Muhteşem plajları, şık otelleri, Kızıl Deniz’de dalış turları, resifleri, müzeleri, hareketli gece hayatı ve çöl keşifleri sayesinde yerli ve yabancı turistin fazlasıyla ilgisini çekmektedir. 1970’lerden bu yana turizm, şehir ekonomisinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Eilat’a çöl iklimi hâkimdir. Yaz ayları oldukça sıcak ve kuru geçerken kış ayları da ılık ile sıcak arasında ve yağmursuz geçmektedir. Kış aylarında sıcaklıklar 11 ila 23 derece arasında değişiyor. Yaz aylarındaki sıcaklıklar ise 26 ila 40 derece arasında seyrediyor. Bu sebeple Eilat’a yılın her döneminde tatil için gitmek mümkündür.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=w_FKsS-SHEI


Eilat Turları