Google+

Arama formu

Haifa’da Gezilecek Yerler

Haifa’da Gezilecek Yerler

Haifa, Akdeniz kıyısındaki muhteşem konumu, parkları, tarihi binaları ve heykelleri, geniş caddeleri ve yürüyüş yollarıyla gezginlerin uğrak noktası.

Haifa’da görülmesi gereken diğer yerler

Haifa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chance room, central Haifa güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Damianos Suites, Carmel Home Mount Seaview, Julin place. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cheap haifa apartments, Rozi Guest House, Private garden studio, Carmel tzarfati. gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz German Colony Guest House- Private and Dorm rooms, Haifa Hostel, City Hall Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Haifa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Haifa’da Gezilecek Yerler-1

Hecht Müzesi, Hayvanat Bahçesi, MadaTech, Eshkol Kulesi, Haifa Şehir Müzesi, Al-Jarina Camii.

Bahai Bahçesi ve Tapınağı

Bahai Bahçesi ve Tapınağı

Haifa’da yerli ve yabancı turistin en çok ilgisini çeken yer Bahai Bahçesi ve Tapınağı’dır, desek yanlış olmaz. Adını, tek tanrılı bir din olan Bahailik’ten alan bu turistik alan, aynı zamanda Bahai Dünya Merkezi’ni de içinde barındırmaktadır. Tapınağın içerisinde, 1844 yılında kendisini “Bab” (Tanrı’ya açılan kapı) olarak tanıtan ve Bahailik’i yayan Mirza Al Mohammed’in mezarı bulunmaktadır. Günümüzde ise tapınağın, mezarın ve bahçelerin bulunduğu alan UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı olarak korunmaktadır.

Stella Maris Carmelite Manastırı

Stella Maris Carmelite Manastırı

1836 yılında inşa edilen manastırın duvarlarında Isaiah ve Ezekiel peygamberlerinin yaşamlarına dair resimler görülmektedir. Manastırın girişinde küçük bir müze de yer almaktadır. Manastıra, şehrin içinden kalkan teleferikle ulaşmak mümkündür.

Plajlar

Plajlar

Akdeniz kıyısında yer alan Haifa’da iki plaj mevcuttur. Bunlar arasında en çok tercih edilen, BatGalim Plajı’dır. Özellikle su sporlarıyla ilgilenenler burayı tercih etmektedir. Deniz tatili yapıp, güneşlenmeyi sevenlerse Hof HaCarmel Plajı’nı tercih etmektedir. Her ikisinde de ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe, şezlong, tuvalet gibi hizmetler mevcuttur.

Mane Katz Müzesi

Mane Katz Müzesi

Litvanya Yahudisi olan Ukraynalı sanatçı Mane Katz’ın resim ve heykellerinin görülebildiği müze, Carmel’de Ye’fe Nof Sokağı’nda yer almaktadır. Sanatçının Musevilikle ve antika ile koleksiyonları da müzede sergilenmektedir.

Ursula Malbin Heykel Parkı

Ursula Malbin Heykel Parkı

Şehrin merkezinde yer alan Ursula Malbin Heykel Parkı, adından da anlaşılacağı üzere yaşamının bir bölümünü İsrail’de geçirmiş olan Alman sanatçı Ursula Malbin’in heykelleriyle süslüdür. Şehrin yorgunluğunu atıp dinlenmek ya da piknik yapmak için sanatla dolu harika bir parktır.