Google+

Haifa’da Gezilecek Yerler

23914 Eki 2016Lokasyon Detay

Haifa’da Gezilecek Yerler

Haifa, Akdeniz kıyısındaki muhteşem konumu, parkları, tarihi binaları ve heykelleri, geniş caddeleri ve yürüyüş yollarıyla gezginlerin uğrak noktası.

Haifa’da görülmesi gereken diğer yerler

Haifa lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Downs Corner Apartment, Eshkol Housing Haifa, Haifa Luxury Boutique Apartments. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Atelier Luxury Rooms, Dan Gardens Haifa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartment Haifa, Templers Boutique Hotel, Port Apartments otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Haifa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Haifa’da Gezilecek Yerler-1

Hecht Müzesi, Hayvanat Bahçesi, MadaTech, Eshkol Kulesi, Haifa Şehir Müzesi, Al-Jarina Camii.

Haifa şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Nazareth ve Galilee Private Özelleştirilebilir Turu (85.44 €), Caeserea, İsrail Segway Tour Rehberli 2 saatlik (73.35 €), Tel Aviv'den Kudüs ve Bethlehem Tam Gün Turu (100.11 €), Bethlehem veya Ölü Deniz Seçeneği ile Kudüs Tam Gün Turu (85.44 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Bahai Bahçesi ve Tapınağı

1214 Eki 2016Gezilecek Yerler

Bahai Bahçesi ve Tapınağı

Haifa’da yerli ve yabancı turistin en çok ilgisini çeken yer Bahai Bahçesi ve Tapınağı’dır, desek yanlış olmaz. Adını, tek tanrılı bir din olan Bahailik’ten alan bu turistik alan, aynı zamanda Bahai Dünya Merkezi’ni de içinde barındırmaktadır. Tapınağın içerisinde, 1844 yılında kendisini “Bab” (Tanrı’ya açılan kapı) olarak tanıtan ve Bahailik’i yayan Mirza Al Mohammed’in mezarı bulunmaktadır. Günümüzde ise tapınağın, mezarın ve bahçelerin bulunduğu alan UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı olarak korunmaktadır.

-

Stella Maris Carmelite Manastırı

214 Eki 2016Gezilecek Yerler

Stella Maris Carmelite Manastırı

1836 yılında inşa edilen manastırın duvarlarında Isaiah ve Ezekiel peygamberlerinin yaşamlarına dair resimler görülmektedir. Manastırın girişinde küçük bir müze de yer almaktadır. Manastıra, şehrin içinden kalkan teleferikle ulaşmak mümkündür.

-

Plajlar

514 Eki 2016Gezilecek Yerler

Plajlar

Akdeniz kıyısında yer alan Haifa’da iki plaj mevcuttur. Bunlar arasında en çok tercih edilen, BatGalim Plajı’dır. Özellikle su sporlarıyla ilgilenenler burayı tercih etmektedir. Deniz tatili yapıp, güneşlenmeyi sevenlerse Hof HaCarmel Plajı’nı tercih etmektedir. Her ikisinde de ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe, şezlong, tuvalet gibi hizmetler mevcuttur.

-

Mane Katz Müzesi

414 Eki 2016Gezilecek Yerler

Mane Katz Müzesi

Litvanya Yahudisi olan Ukraynalı sanatçı Mane Katz’ın resim ve heykellerinin görülebildiği müze, Carmel’de Ye’fe Nof Sokağı’nda yer almaktadır. Sanatçının Musevilikle ve antika ile koleksiyonları da müzede sergilenmektedir.

-

Ursula Malbin Heykel Parkı

1114 Eki 2016Gezilecek Yerler

Ursula Malbin Heykel Parkı

Şehrin merkezinde yer alan Ursula Malbin Heykel Parkı, adından da anlaşılacağı üzere yaşamının bir bölümünü İsrail’de geçirmiş olan Alman sanatçı Ursula Malbin’in heykelleriyle süslüdür. Şehrin yorgunluğunu atıp dinlenmek ya da piknik yapmak için sanatla dolu harika bir parktır.

-

Haifa ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-