Semt pazarları Türkiye için vazgeçilmez bir unsurdur. Pek çok semtte ünlü pazarlar yer alır ve kimi zaman bu pazarların şehir dışından bile gelen ziyaretçileri olur. İşte bu pazarlardan biri de İstanbul'da bulunan Beylikdüzü Beylik Pazarı olarak karşımızı çıkıyor. İstanbul’daki 400’ü aşkın semt pazarı arasından ilgi açısından ilk 5’te yer aldığı söylenen Beylikdüzü Beylik Pazarı 2006 yılından bu yana hizmet veriyor. 100’den fazla tezgâhın yer aldığı Beylik Pazarı genel anlamda sadece pazar günleri açıkCumartesi günleri ise yine aynı alanda organik ürün satışı yapılıyor.

Beylik Pazarı Hakkında Bilgi

Her hafta Pazar günleri Beylikdüzü ilçesinde açılan Beylik Pazarı ziyaretçilerine pek çok seçenek sunuyor. Klasik sebze ve meyve satışının yanı sıra bu pazarda uygun fiyatlı dekorasyon ürünleri, tekstil ürünleri, kırtasiye ve kozmetik ürünleri de bulmak mümkün oluyor.
Belediyenin açtığı bu semt pazarının en güzel ve avantajlı yanlarından biri de kapalı alanda yer alması. Kapalı alanda olması sebebi ile buraya iyi bir ışıklandırma da yapılmış. Nizami bir düzene sahip olan stantlar ise pazarın gezilmesini kolaylaştırıyor. Burada kaybolmak neredeyse imkânsız hale geliyor. Aradığınızı bulmak ise çok kolay oluyor.
Beylik Pazarı ziyaretinizi aracınız ile yapacaksanız alanda otopark bölgesi de bulunuyor. Ayrıca pazarda gezerken yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz oturma alanları da mevcut.

Beylik Pazarı Günleri

100’den fazla ürün standı ile ziyaretçilerine pek çok seçenek sunan Beylik Pazarı her hafta pazar günleri kuruluyor. Tatil gününe denk geldiği için de bu durum alandaki yoğunluğu ister istemez artırıyor. Dolayısı ile Beylik Pazarı alışverişini sabah erken saatlerde yapmak herkes için avantajlı bir çözüm olacaktır.

Beylik Pazarı Servis Saatleri

Beylik Pazarı ulaşımı, belediye tarafından da kolay bir hale getiriliyor. Pazar alanına pek çok güzergâhtan servis kaldırılıyor. Aynı şekilde dönüş yolculuğu için de pazar alanından belirli bölgelere servis hizmet veriliyor. Servisler 15 dakikada bir kalktığından bekleme yapmak gerekmiyor. Üstelik tüm servisler ücretsiz hizmet veriyor. Bazı servislerin güzergâhları ise şu şekilde:
Güzergah 1: Pazar Yeri – Atatürk Bulvarı – Ada Çiftliği Caddesi – Megakent
Güzergah 2: Pazar yeri – Enver Adakan Caddesi – Atatürk Bulvarı – Ada Çiftliği Caddesi – Zafer Caddesi – Acıbadem Hospital – Sakarya Caddesi – İzmir Caddesi
Güzergah 3: Pazar yeri – Enver Adakan Caddesi – Adakent Caddesi – Çiftlik Caddesi – Eğitim Vadisi Bulvarı – Kavaklı Caddesi – Yeşil Yurt Caddesi – Mustafa Kemal Caddesi
Güzergah 4: Pazar yeri – Enver Adakan Caddesi – Gonca Sokak – 19 Mayıs Caddesi – İmren Aykut Caddesi – B. Düzü Caddesi
Güzergah 5: Pazar yeri – Osmanlı Caddesi – Çankaya Caddesi – Derviş Eroğlu Caddesi
Güzergah 6: Pazar yeri – Ada Çiftliği Caddesi – Adakent Caddesi – Ankara Caddesi – Eğitim Vadisi Bulvarı – Volvo Kavşağı – Kavaklı Caddesi – Yusuf Nalkesen Sokak – Ayasofya Caddesi – Fatih Sultan Mehmet Caddesi – Hürriyet Bulvarı – İhlas Caddesi – Sağlık Sitesi
Güzergah 7: Pazar Yeri – Atatürk Bulvarı – Anadolu Caddesi – Osmanlı Caddesi – Kuldili Caddesi – Yavuz Sultan Selim Bulvarı – Gülyalı Caddesi – Kafkas Caddesi – Kazım Karabekir Caddesi – Mimar Sinan Caddesi
Güzergah 8: Pazar Yeri – Enver Adakan Caddesi – Atatürk Bulvarı – Anadolu Caddesi – Yavuz Sultan Selim Bulvarı – Atalent Caddesi – Selimpınar Caddesi – Buğday Sokak – İnönü Caddesi – Kurtuluş Sokak – Çalıştar Caddesi – Yavuz Sultan Selim Bulvarı – Çamlıtepe Caddesi

Beylikdüzü Beylik Pazarı Yol Tarifi

Eğer özellikle Beylikdüzü sınırlarından gidecekseniz Beylik Pazarı ulaşım açısından çok kolay bir konumda yer alıyor. Öncelikle belediyenin ücretsiz olarak hizmete sunduğu ve pek çok güzergâh alternatifine sahip olan Beylik Pazarı servis araçlarını kullanabilirsiniz.

Ama farklı bir ilçeden ya da yerden pazara gitmek isteyenler için de seçenekler mevcut. Avcılar’dan kalkan minibüsler pazarın önünden geçiyor. Daha uzaktan gidecekler için en iyi alternatif metrobüs olacaktır. Metrobüs ile Avcılar Torium AVM durağından ulaşım mümkün. Buradan E-5 üzerinden geçen ve Beylikdüzü yönünde bulunan İETT durağından kırmızı şapkalı Adakent ya da Beylik Pazarı yazan minibüslerine binerek pazara ulaşabilirsiniz.