Google+

Arama formu

Uppsala Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uppsala Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uppsala şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Exclusive City Center 19th Century Apartment, Boet, Hotel Villa Anna. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotell Kvarntorget, Vandrarhem Uppsala - Portalgatan, Apartments Uppsala - Portalgatan gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Uppsala City Hostel, Vandrarhem Uppsala Centralstation, Hotell Kvarntorget tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Uppsala aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Uppsala, aynı isimli eyaletin başkenti ve İsveç’in Stockholm, Gothenburg ve Malmö’den sonraki en büyük dördüncü şehridir. Başkent Stockholm’un 71 kilometre kuzeyinde yer alan şehir ülkenin dini başkentidir. İsveç Kilisesi Başpapazı burada yaşamakta ve hizmet vermektedir. İskandinavya’nın en büyük katedraline sahip olan şehirde, 1477 yılında kurulan Uppsala Üniversitesi de İskandinavya’daki en eski yüksek eğitim kurumudur.

Benzersiz kültürel güzellikleri ve heyecan verici tarihi ile Uppsala küçük bir kasaba cazibesine cazibe katmıştır. Sanki büyük bir metropolmüşçesine sayısız restoran, alışveriş seçeneği ve eğlence opsiyonu barındıran şehri Fyris Nehri ortadan ikiye böler. Tarihi merkez nehrin batısında, yönetimsrl, ticari ve yaşam alanalrının olduğu bölge ise doğusundadır. Gezip görülecek yerler çoğunlukla nehrin batı kısmında yer alan tarihi merkezdedir

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=_STLzXD0vHk 


Uppsala Turları