Verona’da Gece Hayatı 

two-types-of-wine-1761613_960_720.jpg

Verona gece hayatı, birçok özelliği ve farklılığı ile diğer şehirlerden ayrılmaktadır. Hem daha sakin hem de daha az kalabalığa sahip olan Verona gece hayatı, eşsiz içecekleri ile de sizleri beklemektedir. Verona’da gece hayatı genellikle Piazza Bra ve Piazza Erbe Caddeleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu caddeler üzerinde birçok bar ve kafe vardır. Alkollü ve alkolsüz seçenekleri ile Verona gece hayatında birçok farklı içeceğin tadına doyabilirsiniz.

Verona’da ne içmeli diye soranlar için şarap ve kokteyl seçenekleri öncelikli önerilerimiz arasında yer almaktadır. İtalya’nın enfes üzümlerinden yapılan İtalyan şaraplarını kesinlikle Verona’da denemelisiniz. Bunun yanında Verona’da çok fazla kokteyl çeşitleri de bulunmaktadır. Rivamancina Kokteyl Bar, Verona’ya giden herkesin uğraması gereken en önemli mekânlar arasında yer alıyor. Oldukça ünlü barmenlerin yer aldığı RivamancinaKokteyl Bar, sizler için çok farklı kokteyl çeşitleri sunmaktadır. Kokteyl fiyatları ise genellikle 7 euro’dan başlamaktadır. Fakat burada denediğiniz kokteylleri farklı bölgelerde bulmanız oldukça zordur. Rivamancina Kokteyl Bar’a gidecek olanlar için ise barın Vicolo Quadrelli Caddesi üzerinde yer aldığını belirtmek isteriz.

Farklı şaraplar ve caz müziği dinlemekten hoşlanan ziyaretçiler için ise Via Stella bölgesinde yer alan Rain Bar’ı tavsiye etmekteyiz. Verona’nın tam kalbinde yer alan bu bar şehrin en ünlü bar mekânı olmakla beraber sizlere enfes yemekler ve şarap tatları sunmaktadır. Giuseppe ve Riccardo Zambelli Rain’e ait olan bu bar tipik bir aile işletmesidir. Bu mekânda İtalya’nın sıcak ambiyansını yakalayabilirsiniz. Barda herkes İngilizce bildiği için dil açısından da herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır. Alkolsüz içecek tüketmek isteyenler için önerimiz ise şehrin en iyi kahve satan yerlerinden biri olarak bilinen Caffè Borsari’ye uğramalarıdır. Birçok taze kahve seçeneğini burada deneyebilirsiniz. Latte ve beyaz kremalı cappuccino sizler için tavsiye edebileceğimiz en iyi kahveler arasında yer almaktadır.

Bunun yanında Verona’da eğlenebileceğiniz mekânlar arasında ise The Soda Jerk Bar, Celtic Pub Verona, Re Baro Bar, Sanzencheride Bar, Amadeus Bar, Art Cafe Verona, Penultimo Drink Bar, Madigan's Pub Verona, Bar TIFFANY, Sala Verona Bar, Interno 5 Verona, Campus Pub, Niro' Cafe ve Bar Scoiattolo yer almaktadır. Bunun yanında yerel bira tatlarını denemek isteyen ziyaretçiler için ise şehrin merkezinde yer alan Rossa di Verona Bar’ı sizlere tavsiye etmekteyiz. Bu bira çeşitlerini şehrin marketlerinde bulmanız mümkün olmadığı için sadece belli barlarda bulabileceğinizi de belirtmeliyiz.

Özellikle son yıllarda artarak devam eden turist akışı Verona gece hayatını da hareketlendirmiştir. Günlük yaşamın bir parçası olan gece hayatına turistlerin de katılımının fazla olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça güvenli ve kaliteli bir eğlence ortamı sunan Verona, uzun saatler boyunca hiç sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz eğlence mekânlarını sizler için sunmaktadır.