Osaka İçi Ulaşım

jay-earl-west-1342780_960_720.jpg

Osaka şehir içi ulaşımında en kolay ve hızlı araç metrodur. Japonya’nın pek çok şehrinde olduğu gibi Osaka’da da gelişmiş bir metro ağı bulunuyor. Şehrin hemen hemen her noktasına giden metro şehir içi ulaşımda en iyi tercih olacaktır. Metro bilet ücretleri mesafeye göre belirlenmektedir.En kısa mesafe 200, en uzun mesafe ise 360 JPY’dir. Osaka metro istasyonlarının içerisinde restoranlar, kafeler, çeşitli mağazalar bulunmaktadır. Bu da Osaka’da sadece şehrin üstünde değil altında da yaşam olduğunu göstermektedir.

Şehir içi ulaşımda otobüs kullanmak turistler için oldukça zor olmaktadır. Otobüs tabelaları ve güzergah panoları Japonca olduğundan kullanmak elverişsiz. Ayrıca metro biletleri otobüs biletlerinden daha ucuz olduğu için metro sizin için en uygun ulaşım aracı olacaktır.

Şehir içi ulaşımınızda taksiyi de tercih edebilirsiniz. Taksilerin üstlerinde bulunan kırmızı ışık yanıyorsa bu taksinin boş olduğunu ve yeni yolcu alabileceğini gösteriyor. Kırmızı ışık yanan taksileri çevirerek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Osaka’da havaalanı ya da tren garı gibi noktalardan özel araç kiralama imkanınız var. İsterseniz araç kiralayarak da şehri gezebilirsiniz. Osaka’da bulunan trenler şehir içi ulaşıma değil şehirlerarası ulaşıma ayrılmış durumdadır.