Osaka’da Gece Hayatı

13046765264_e440dab7a7_b.jpg

Osaka karşılaşabileceğiniz en hareketli ve renkli gece hayatına sahip şehirlerden bir tanesidir. Çalışkanlıkları ile ünlü olan Osaka halkı eğlence hayatına düşkünlükleri ile de ünlüler. Şehrin her yanında bir eğlence mekanı bulabilir, her caddesinden yükselen bir müzik sesi duyabilirsiniz. Kendi eğlence anlayışlarını “Çok çalış, çok parti yap” şeklinde tanımlayan Osaka halkı eğlenmeyi biliyor. Şehirdeki hareket neredeyse hiç durulmuyor ve Osaka adeta uyumadan yeni güne merhaba diyor.

Bu kadar çok çalışan insanların olduğu bir şehirde hafta içi hareketli gece hayatı beklenmedik bir şeydir. Osaka için hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin her gece eğlenceyle geçiyor. Şehirde çok sayıda gece kulübü, bar, pub, kareoke mekanları mevcut. Şehirde her bütçeye ve her eğlence anlayışına uygun mekan bulmak mümkün.

Osaka gece hayatının kalbinin attığı yer ise Dotonbori. Gecesiyle gündüzüyle her daim kalabalık ve canlı olan Dotonbori’de kanal boyunca uzanan gece kulüplerini, barları bulabilirsiniz. Rengarenk tabelaları kıpır kıpır müzikleriyle onlarca eğlence mekânından bir tanesi mutlaka sizi kendine çekecektir.

Şehirdeki büyük eğlence mekanlarının bir kısmında içeriye girmeden önce kıyafet kontrolü yapılıyor. Büyük ve lüks bir gece kulübüne gitmeyi düşünüyorsanız kıyafet şartlarını önceden araştırmanızı öneririz. Böylece kapıda herhangi bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Bu büyük gece kulüplerinin bazıları da damsız girilmez şartı koşuyor. Gitmeden önce buna da dikkat etmenizi öneririz.

Osaka’da bulunan bar ve pubların büyük kısmında dans pisti bulunuyor. Kendinizi müziğe bırakıp doyasıya dans etmek isterseniz bu mekanları tercih edebilirsiniz. Osaka’nın genç öğrenci nüfusu tarafından sıklıkla tercih edilen bar ve publarda kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.

Geceyi odanızda geçirmek istemiyor fakat sakin bir akşam yaşamak istiyorsunuz canlı müzik yapan barları ya da kafeleri tercih edebilirsiniz. Bu eğlence mekanlarında özgün müzikler eşliğinde arkadaşlarınızla hoş sohbet edebilirsiniz. Osaka’da diğer şehirlerde olmayan bir eğlence mekanı daha mevcut, oyun kafeleri! 90’lı yılların atari salonlarını andıran bu kafelerde çeşitli oyun makineleri bulunuyor. Günün her saati gidebileceğiniz bu oyun kafelerine gençler kadar orta yaşlı insanlar da oldukça ilgi gösteriyor.

Osaka eğlence hayatı sadece gece kulüpler ve barlardan oluşmuyor. Her köşesinden kültürel ve sanatsal bir etkinliğin çıktığı Osaka’da yapılacak çok fazla aktivite mevcut. Şehirde onlarca sinema salonu bulunuyor. Hem dünya sinemasından hem de Japon sinemasından filmlerin gösterildiği sinema salonlarında da keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Şehirde tiyatroya da oldukça önem veriliyor. Çok sayıda tiyatro salonunun bulunduğu Osaka’da yılın her döneminde oyun bulmak mümkün. Fakat tiyatro için biletlerinizi önceden almanız gerekiyor. Şehirde çok sayıda konser ve sergi salonu, galeriler mevcut. Bu salonlardaki etkinlikleri inceleyerek zevkinize uygun sanatsal bir aktiviteye katılabilirsiniz.

Osaka’da hiçbir eğlence mekanına gitmeseniz, hiçbir kültürel etkinliğe katılmasanız bile akşam olduğunda caddelerde yürümek bile eğlenceye dönüşecektir. Her daim kıpır kıpır olan insanları, ışıl ışıl caddeleri ile Osaka gece hayatı sadece mekanlarla sınırlı değildir.