1795942_image2_1.png

Şubat ayından düzenlenen "Jeongwol Daeboreum Fire Festival" her kış sezonunda tarım alanlarının zarar verebilecek böceklerin yok edilmesi adına çiftçiler tarafından ateşe verilmesidir.

"Jeju Mandalina Festivali"nde birçok mandalina satılmakta ve tadımlar yapılmaktadır.

"Stepping Stone Festival"inde ülkenin en iyi grupları, havai fişekler, bitpazarları ve çeşitli etkinlikler eşiliğinde performanslarını sergilemektedirler.

Yaz sezonunda gece hayatının en renkli bölgelerinden biri olan Tapdong'ta düzenlenen "Midsummer Night Beach Festival"de 50'ye yakın grup ve sanatçı değişik müzik türlerini bir araya getirmektedir.

"Iho Tewoo Beach Festival" sayesinde Jeju’daki benzersiz balıkçılık geleneği yeniden canlandırmayı hedefleniyor.

"Jeju International Wind Ensemble Festival " Jeju Adası boyunca üflemeli çalgıların oluşturduğu altın ekoyu size sunar. 20 yıllık bir geçmişe sahiptir.

"Dodu Oraemul Festival" yaz sıcaklığını serinleten Oraemul şelalesinde düzenlenmektedir. Bu festivalde birçok aktivite ile insanlar kaynaşma, film izleme, havai fişek gösterilerinin keyfini çıkarrma, denize açılma, su performansları izleme, balık avlama, fotoğraf sergileri gezme ve eğlenme şansı bulmaktadırlar.

"KOR|EAT Food Festival"de Kore'den gelen 50 aşçının kamyonlarda hazırladıkları yemekleri tatma ve performanslarını izleyerek sırlarını öğrenme şansını yakalayabilirsiniz.

"Jeju International Cycling Festival"de kıyı şeridini bisikletle gezme fırsatına sahip olunmaktadır. Profesyoneller için 80km, amatörler için ise 30 kilometrelik yolculuklar bulunmaktadır. Kendi bisikletinizi getirebilir veya festival sitesinden kiralayabilirsiniz.

"Jeju Doraemon 100 Secrets Gadgets Expo"ya giderek Doraemon'la tanışabilirsiniz.

"Jeju International Trail Running ", "Jeju Olle Walking Festival", "Jeju Mandarin International Marathon Race" hem şehri gezme hem de ödül kazanma şansı veren festivallerdir.

Diğer festivaller: Jeju Cherry Blossom Festival (nisan), The Jeju Udo Seashell Festival (nisan), Jeju Canola Flower Festival (nisan), Samyang Black Sand Festival (temmuz)...