fft18_mf7957740.jpeg

Jeju halkı yaşadıkları balıkçı, çiftlik ya da dağ köylerine bağlı olarak çeşitli yaşam tarzlarına sahiptirler.

Jeju yemekleri çoğunlukla tuzlu su balıkları, sebze, deniz yosunu ve soya salçası ile tatlandırılmaktadır. En ünlü yemekleri ise kimchi, balık, deniz ürünleri, deniz yosunu ve mantarlı püreleridir. Siyah saçlı domuzlar yerel bir uzmanlık alanıdır.

En popüler meyve ise satsuma mandarinidir. Üç Krallık döneminden beri burada yetişen satsuma mandarinleri istiridyeler ile krallara sunulan değerli hediyeler arasındaydı.

Gogi-guksu(etli erişte) Jeju Adası'nın en ünlü noodle yemeğidir ve festival günlerinde hazırlanmaktadır.

Galchi-hobakguk (balkabağı-hairtail balığı çorba), Kkwong-toryeom(dilimlenmiş sülün eti ve hafif haşlanmış sebze), kkwong-memil guksu (sülün eti ve buğday noodle), Jarihoe(ham papaz balığı), Jarimulhoe (çiğ papaz balığı ve soğutulmuş et suyu), Saengseonhoe(çiğ balık),Okdom-guı (ızgara çipura), Seonggeguk (deniz kestanesi çorbası), Momguk, Bingddeok (pirinç keki), Haemul-ttukbaegi (balık güveci) ve siyah domuz eti yemeği denenmesi gereken yöresel yemeklerdir.

Genellikle pirinçten yapılan bir Kore içeceği olan sojuyu Jeju'da deneyecekseniz yerel Hallasan Soju'yu denemelisiniz.


Popüler Restoranlar

Myeongjin Jeonbok: Sıcak taşta hazırlanmış pirinçli deniz kulağı, deniz kulağı lapası, barbekü, deniz kulağı, deniz kulağı sashimi denemek için en iyi restorandır. Fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte çok kalabalıktır; o yüzden erken gitmeyi ya da kapıda beklemeyi göze almak gerekmektedir

Sushi Hoshikai: Bir Kore geleneği olan omakaseyi (ne yiyeceğinize şefin karar vermesi) denemek ve en lezzetli sushileri tatmak için çok doğru bir tercih olacaktır.

Heukdonga Jeju: Siyah domuz etini denemek için en uygun yer; oldukça popüler, lezzetli ve uygun bütçelidir.

Olrae Guksu: Jeju'nun en lezzetli noodlelarını denemek istiyorsanız doğru adrestir.

SunnyGarden: Jeju adasının en lüks restoranlarından biridir. Güzel bir akşam yemeği, iyi bir servis ve yeni tatlar için oldukça uygundur.

Güzel bir İtalyan yemeği için Modica, en güzel mango sularının tadına bakabilmek adına Rich Mango ve birbirinden lezzetli, değişik çorbalar için Eunhui Ne Hangover Cure Soup gidilmesi gereken yerler arasındadır.