Phnom Penh’de Gece Hayatı  

concert-2527495_960_720.jpg

Phnom Penh’in gece hayatı şehirde sivil toplum örgütleri kurulduktan sonra canlanmaya başlamıştır. Özellikle 1992’den sonra şehirde birçok bar ve kulüp açılmaya başlamıştır. Bangkok’la hala rekabet edemese de oldukça canlı bir gece hayatı vardır. Phnom Penh’de dans kulüpleri, spor barları, karaoke barları, diskolar ve daha birçok çeşit eğlence alanı bulunmaktadır. En çok tercih edilen alanları inceleyecek olursak Sisowath Quay bulvarında bulunan en popüler ve lüks mekânlar, 51 numaralı cadde boyunca bulunan sofistike kokteyl barları ve 240 numaralı caddedeki canlı müzik barlarıdır. 278 numaralı caddenin bulunduğu bölge sırt çantalı gezginlerin en çok tercih ettiği bölgedir. Pantoon bölgesi yine en çok uğrak alanlarından biridir. Bu bölgede en çok R&B ve hip-hop müzik tarzı çalınır. Hafta sonları canlı müzik ve DJ performansları özellikle gençler tarafından çok tercih edilir. 172 numaralı caddenin bulunduğu bölge en ucuz barların bulunduğu bölgedir, düşük bütçeyle eğlenmek istendiğinde değerlendirilebilir. Birçok bar gündüz saatlerinde açıktır ve “happy hour” saati uygular. Happy hour saatleri içerisinde içilen içkiler daha ucuz olur. Birçok bar geleneksel Kmer müziğinin yanı sıra Tayland ve Filipinlerin batı popu dediği şarkıları çalar. Gece kulüpleri genelde saat 22.00’dan sonra açılır. Phnom Penh’in gece hayatı için alkolü dikkatlice almanızı ve eşyalarınıza dikkat etmenizi önerebiliriz. Sizin için Phnom Penh’in en çok tercih edilen eğlence mekânlarını inceledik.

Barlar:

Blue Cat: Ücretsiz havuzlu parti, üst katta gece kulübü, ucuz kokteyller bulunan bir bardır. Nehir kenarında 110. Cadde’de yer alır.

Blue Chili: Ulusal Müze’nin arkasında yer alır. En popüler gey bardır.

FCC and Guesthouse: Sisowath Quay bölgesindedir. Hafta sonları canlı müzik vardır. Özellikle turistlerin buluşma noktasıdır. 15.00-17.00 arası happy hour saatleridir.

Liquid: Şehrin kokteyl açısından en çeşitli barıdır. Havuzlu masaların bulunduğu tek bardır.

Manzarası ile ünlü Sky Barlar

Eclipse Sky Bar: Phnom Penh’in manzarayı en yüksekten gören barıdır.

Le Moon Terrace Bar: Çatı katından şehri açık havada izlemeye olanak sağlayan bar 17.00-23.00 saatleri arasında açıktır.

Cloud9 Sky Bar: Sakin ritmi ve çeşitli kokteylleriyle şehirde gündoğumu ve günbatımını alkol eşliğinde izlemek için en iyi seçimdir.

Şarap içmek için tercih edilebilecek barlar:

Equinox: 278. Cadde’de yer alır. Kasabadaki en iyi canlı müzik buradadır. 2 katlı bu barda sanat etkinlikleri de olur.

Sharky’s Bar: Rock&Roll müzik için en çok tercih edilen bardır.