Ottawa’da Alışveriş

Byward-Market-Ottawa.jpg

Başkent Ottawa alışveriş konusunda her türlü imkanı sunuyor. Şehrin çeşitli bölgelerinde her türlü zevke ve ihtiyaca göre mağazalar bulmak mümkün. Şehir merkezinde bulunan Byward Market bölgesi şehrin en meşhur alışveriş noktasıdır. Yaz aylarında taze ürünler, rengarenk çiçekler satan tezgahlar sokaklara kuruluyor. Kış mevsiminde bu tezgahların sayıları azalsa da tek tük tezgah görmeniz mümkün. Byward Market’ten alabileceğiniz şeylerin başında Akçaağaç şurubu geliyor. Kanada Bayrağında yer alan ve Kanada denilince akla gelen akçaağaç şurubunu en uygun fiyata burada bulabilirsiniz.

Sparks Caddesi, Parlamento Tepesinden bir blok ötede bulunan yaya caddesidir. Sadece yayaların kullanımına açık olan cadde sadece alışveriş için değil şehrin manzarasını görmek için de oldukça idealdir. Bu caddede bulunan mağazalarda kartpostallar, kupalar, akçaağaç şurubu gibi Ottawa’ya özgü turistik ürünler bulabilirsiniz. Bu cadde üzerinde bulunan Astrolabe Galerisi’nde ise antik haritalar, eski kartpostallar bulabilirsiniz. Westboro Köyü, Ottawa’nın kuzey bölgesinde kalan ve son günlerde canlanan bir alışveriş bölgesidir. Burada da yine giyim, turistik ürünler bulmanız mümkün.

Mayıs ayının son cumartesi günü ise Glebe semtinde garaj satışları gerçekleştiriliyor. Yılda bir kere olan bu etkinlik sırasında Ottawa halkından yüzlerce insan artık kullanmadıkları eşyalarını, mobilyaları, teknolojik ürünleri, giysileri satışa çıkartıyor. Büyük çaplı ikinci el satış etkinliği olan bu garaj satışlarına Ottawa halkı ve turistler yoğun ilgi gösteriyor.