Google+

Ottawa’da Nerede Kalınır?

8628 May 2017Lokasyon Detay

Ottawa’da Nerede Kalınır?

Kanada’nın başkenti Ottawa, konaklama konusunda sınır tanımayan şehirlerden bir tanesidir. Şehirde her türden konaklama mekanı bulunuyor. Yüzlerce konaklama mekanı içerisinde istediğiniz her özelliğe sahip bir yer mutlaka karşınıza çıkacaktır. Ottawa yılın her dönemi çeşitli sebeplerle binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Şehir iş dünyasında hatırı sayılır ölçüde çeşitliliğe sahip olduğundan farklı ülkelerden yüzlerce iş adamı Ottawa’ya gelmektedir. Yılın farklı dönemlerinde düzenlenen iş seminerleri, anlaşmalar, konferanslar gibi sebeplerle çok sayıda insan Ottawa’ya gelmekte. Hayli yoğun festival takvimine sahip olan şehir çeşitli festivaller sebebiyle de çok turist çekmektedir. Bütün bunların haricinde seyahat etmekten hoşlanan ve müzeler diyarı olarak bilinen bu şehri görmeye gelen binlerce turist vardır. Şehir, farklı sebeplerle Ottawa’ya gelen bu kalabalık toplulukların hepsini ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir.

Ottawa’da diğer şehirlerde de şubeleri olan otel zincirlerinin çok sayıda şubesi vardır. Beş yıldızlı hizmet kalitesine sahip olan bu lüks otellerde kalabilirsiniz. Misafirlerine açık büfe kahvaltı, masaj salonu, spa, yüzme havuzları, spor kompleksi gibi lüks hizmetler sunan bu otellerde dilediğinizce zaman geçirebilirsiniz. Tamamen misafirlerinin konforu ve memnuniyeti üzerine kurulmuş olan bu oteller şehrin pek çok noktasında bulunuyor. Ottawa gezi planınıza göre size en uygun noktadaki oteli bularak yer ayırtabilirsiniz.

Ottawa’da orta bütçeli turistler için de yüzlerce seçenek bulunuyor. Ottawa’da bulunan orta bütçeli otellerin çoğu lüks otellerle aynı özelliklere sahiptir. Beş yıldızlı lüks otellerin misafirlerine sunduğu hizmetlerin tamamı olmasa da büyük çoğunluğunu sağlayabiliyorlar. Konaklayacağınız otelden ne gibi beklentileriniz olduğunu önceden belirlemek ve rezervasyonunuzu yaparken bu kriterlere göre bir yer seçmek sizin için faydalı olacaktır.

Ottawa’da özellikle gençler tarafından sıklıkla tercih edilen konaklama mekanlarından biri de hostellerdir. Bu hostellerde misafirler aynı odayı paylaşıyor. Bu hostellerde sadece yatak ücretini ödüyorsunuz. Yeni insanlarla tanışmayı, farklı kültürler tanımayı amaçlıyorsanız hosteller sizin için doğru bir tercih olacaktır. Dünyanın dört bir yanından Ottawa’ya gelen gezginlerle aynı odada kalarak kültür alışverişi yapabilir, yeni hikayeler öğrenebilirsiniz. Ottawa’daki bu hostellerin fiyatları diğer otellere göre daha ucuzdur.

Ottawa’yı ziyaret eden turistlerin en çok tercih ettiği oteller Rideau Kanalı’nın etrafında bulunan otellerdir. Şehir merkezinde olması ve Ottawa’nın en güzel bölgelerinden biri olması sebebiyle Rideau Kanalı çevresi turistler arasında çok popülerdir. Ottawa’da ilgi çekici bir konaklama mekanı da Jail Hostel’dir. Eskiden hapishane olarak kullanılan bina günümüzde otele çevrilmiştir. Çoğu ziyaretçi için burada kalmak ürkütücü olsa da böyle tarihi bir yerde kalmayı seven çok fazla turist bulunuyor.

Ottawa’nın çok fazla ziyaretçisi olduğunu ve şehirdeki otellerin çok çabuk dolduğunu unutmamalısınız. Ottawa seyahatinizi planlarken önceden bir tarih belirleyerek rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır. Özellikle şubat ayında gerçekleştirilen Winterlude Festivali için aylar öncesinden bütün oteller dolmaktadır. Ottawa’yı şubat ayında ziyaret etmeyi düşünüyorsanız yerinizi çok önceden ayırtmalısınız.

Ottawa ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-