Google+

Arama formu

Vancouver Şehir İçi Ulaşım

Vancouver Şehir İçi Ulaşım

Vancouver şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Sun House, Ocean View House 苏格兰风情海景度假屋, Mike's Luxury House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Beautiful, Quiet 3BR in Posh Kitsilano, Modern Luxurious Escape in the Heart of Vancouver, Vancouver Cozy House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy Penthouse Suite with Views, Vancouver West 22nd Home, frank's rental gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz C&N Backpackers Central Station, C&N Backpackers Hostel Vancouver, Academy House Gastown tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Vancouver aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Vancouver, Kanada’nın toplu taşıma araçlarını en rahat şekilde kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımı kullanmak isteyen ziyaretçiler için taksi, tren, otobüs ve araba kiralama gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Vancouver’da otobüs ve metro sistemleri taksilerden çok daha ucuz bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vancouver’da otobüs ağı oldukça gelişmiştir. Hem şehrin yakınına hem de şehrin dışında kalan yerlere otobüs ile rahatlıkla ve güvenle seyahat edebilirsiniz. Otobüs duraklarının merkezi ise Pasifik Merkez İstasyonu’dur. Sınırsız bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenlerin ödeyeceği bir günlük ücret 9 CAD’dır. Bu ücret öğrenciler için ise aylık 35 CAD’dır.

Vancouver’da toplu taşıma araçlarında Avrupa’ya göre daha farklı bir sistemin mevcut olduğu görülmektedir. Gideceğiniz bölgenin yakınlığına veya uzaklığına göre bilet almalısınız. Örneğin yakın yerlere gidecek olanlar Zone 1, orta mesafeli bölgeler için Zone 2, uzak bölgeler için ise Zone 3 bileti alınmalıdır. Aksi takdirde ciddi sorunlar yaşanabilir.

Vancouver Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler tren seçeneğini de kullanabilir. Yaklaşık 30 dakika içerisinde şehir merkezine gidebileceğiniz tren, 24 saat hizmet vermektedir. Havalimanından şehir merkezine tren ile gitmek isteyenlerin ödemesi gereken tutar ise 7,5 CAD’dır. Bilet satın almadan toplu taşıma araçlarını kullananlar eğer kontrol sürecine denk gelirse 170 CAD ceza ödemek zorundadır. Bu sebeple tatiliniz boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz tüm gün kullanabileceğiniz bilet satın almanızdır.

Vancouver’da taksiler ise toplu taşıma araçlarına göre oldukça yüksek fiyata sahiptir. Ücretleri gideceğiniz yere değişkenlik gösterse de havalimanından şehir merkezine gitmek için yaklaşık 35 CAD ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca Amerika’da olduğu gibi taksilere herhangi bir bahşiş vermek durumu da söz konusu değildir.


Vancouver Turları