Kotor Otelleri

Karadağ'ın eşsiz güzellikleri ile dikkat çeken tatil yerlerinden birisi Kotor'dur. Bir diğer ünlü şehir Budva'nın yakınında bulunan Kotor, benzer özellikler ile beraber farklı güzellikleri de bünyesinde barındıran etkileyici bir tatil bölgesidir. Karadağ'ın iki güzide tatil kenti olan Kotor ve Budva, ufak farklılıklar teşkil etmektedir. Bunlar mercek altına alındığında Budva'nın deniz meraklıları için daha uygun bir sahil şehri olduğunu görürüz. Deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını sonuna kadar yaşamak isteyen tatilcilerin uğrak yeri Budva'dır. Kotor ise meşhur eski şehir bölgesi ve gece hayatı ile dikkat çeken bir şehir. Şehrin merkezinde bulunan ve tarihi dokusuyla mest eden bölge, Kotor tatilinin en dikkat çekici artılarından olacaktır. Yine Kotor'un en fazla öne çıkan yanlarından birisi de şehirde çok canlı bir gece hayatı bulunmasıdır.

Kotor Otelleri

 

. Kotor'da da deniz imkanı var ancak Budva'da olduğu kadar çok denize girilmiyor. Yine bu durum dikkate alındığında Budva için en iyi tatil sezonunun Mayıs ayı itibariyle başlayan deniz dönemi olduğunu söylerken Kotor'u kışın da tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Kotor’da bulunan ve halkın ‘Stari Grad’ olarak adlandırdığı eski şehir kısmı, şehrin en dikkat çekici en güzel yerlerindendir. Eski şehir merkezi oldukça gezilesi çok güzel bir tatil destinasyonudur. Kotor’da üç adet şehir kapısı var. Bunlardan en çok bilineni 1500’lerde yapılmış olan Deniz Kapısı. Kotor şehrine ilk kez gelenler bu kapılar nedeniyle ilk etapta şehrin nerede olduğunu merak ederler.

Kotor, balayı tatilleri için de uygun romantik bir şehirdir. Şehir romantik tatiller için çok şık otel seçeneklerine sahip. Şehir merkezinin tüm gün süren hareketliliği ve tüm canlılığını koruyan gece hayatı da Kotor’un tatilcilere sunduğu etkileyici özellikleri arasındadır.

Kotor hakkında diğer bilgiler

Kotor’da Görülecek Yerler

Kotor’da görülecek başlıca yerler St. Nicholas Kilisesi, Ordu Meydanı, Saat Kulesi, Evergreen Jazz, Cathedral of Saint Tryphon, Authentic pub “Bandiera”, Galion ve Castle Of San Giovanni’dir. Kotor gezisi esnasında bu güzel yerleri muhakkak görmek lazım. Ancak Kotor’un sokaklarında öylesine gezmek de tek başına eşsiz bir deneyim olmaya yeter.

Kotor’da günlük rehberli turlar düzenlenmektedir. Bu turlara katılmak Kotor’u merak eden ve daha ayrıntılı dolaşmak isteyen gezginler için iyi bir seçenektir. Turlar kişi başı 10 Euro, özel gruplar için 40 Euro’dur.

Kotor’da yapılası aktiviteler arasında surların üzerinde gezmek ve Kotor Körfezi’nde bulunan eşsiz yerleri dolaşmak vardır. Yine Kotor şehrinin en önemli özelliklerinden birisi sürekli hareketli bir yapıda olmasıdır. Şehirde kalınan sürenin önemli bir bölümünde pek çok konser ve farklı etkinliğe şahit olunabilir. Kotor’da ayrıca çeşitli karnavallar da düzenlenmektedir. Tekne turlarının da yaygın olduğu şekilde dileyenlerin tekne ile katıldığı maskeli karnaval yapılmaktadır.

Kotor’da Ne Yenir?

Kotor’da yenebilecekler arasında İtalyan mutfağından pizza, risotto, carpaccio ve spagetti gibi lezzetler vardır. Yine şehirde görülen genel yemek kültürü deniz ürünlerinden oluşmaktadır

Karadağ’ın güzide tatil şehirlerinden biri olan Kotor’da 3 yıldızlı otellerin gecelik ortalama fiyatı 250-300 TL aralığındadır. Kotor’da bulunan nispeten daha lüks hizmetleri ile konuklarını ağırlayan 4 yıldızlı otellerin ortalama fiyatı ise gecelik 450-500 TL bandında değişiklik göstermektedir. Karadağ’ın eski şehir bölgesi ve gece hayatı ile dikkat çeken göz bebeği Kotor’da en lüks hizmetlerin sunulmakta olduğu 5 yıldızlı otellerde gecelik ortalama fiyat 1.000 TL’nin biraz üzerinde seyretmektedir.

Kotor Otelleri Fiyatları

Kotor şehrinden yıldız sayılarına göre yapılan sınıflandırmalarda otellerin sahip olduğu gecelik konaklama fiyatları bu şekildedir. Söz konusu fiyatlar önde gelen rezervasyon sitelerinden tespit edilmiştir. Söz konusu fiyatlar Kotor’un geneline yayılmış olan fiyatlar olup, farklı dönemlerde ve farklı kampanyalar ile daha uygun fiyatlı konaklamalar ayarlanabilmektedir. Özellikle erken rezervasyon yaptıranlar veya sunulan hizmetlerden çok fiyatı önemseyip hostelleri tercih edenler için otel fiyatları daha düşük seviyelere çekilebilmektedir.

Avrupa geneli ile kıyaslandığında Karadağ’ın daha mütevazi fiyatlara sahip bir ülke olduğunu söylemek gerekir. Ülkenin geneline yansımış olan bu durum Kotor’a da yansımış olup fiyatların daha münasip olmasını sağlar.

Kotor’da uygun fiyatlı otel seçenekleri olarak hosteller öne çıkmaktadır. Kotor hostelleri yüksek dönem olan yaz mevsiminde dahi 10-12 Euro aralığında fiyatlarda hizmet vermektedir. Bu açıdan Kotor tatilini ucuza kapatmak isteyenler için hosteller ideal seçeneklerdir

Karadağ’ın meşhur tatil bölgelerinden biri olan Kotor, Avrupa standartları ile karşılaştırıldığında ucuz bir şehirdir. Yaşam şartlarının ekstra lüks ve pahalı olduğu pek çok tatil şehri ile kıyaslandığında, genelde Karadağ’ın ve özelde Kotor’un bu yapısı tatilciler için de avantaj sağlamaktadır. Kotor’da genele yansıyan uygun fiyatlar konaklama mekanlarına da aynı şekilde yansımıştır. Kotor şehrinde ucuz otellerin fiyatları 12 Euro’ya kadar düşebilmektedir. Özellikle yüksek mevsim olan yaz mevsiminde fiyatlarda önemli bir artış görülür. Bu nedenle daha ucuz bir konaklama için farklı bir mevsimde Kotor’u tercih etmek daha doğrudur. Karadağ’ın diğer ünlü tatil şehri Budva’nın sahil turizmi Kotor’dan daha ileridir. Kotor’da eşsiz plajların yanı sıra tarihi dokusuyla büyüleyen eski şehir merkezi de dikkat çekmektedir. Yine hareketli gece hayatı da Kotor’un turistler için cazip olan özelliklerindendir. Bu açıdan Kotor şehri yüksek mevsim olarak sayılan yaz dışında da görülebilecek bir tatil destinasyonudur. Kotor’da ucuz oteller bulmanın en ideal yöntemlerinden birisi de kampanyalardan faydalanmaktır. Pek çok ünlü otel rezervasyonu sitesi, yılın belli dönemlerinde ucuz rezervasyon kampanyaları ile gezginleri mutlu etmektedir.

Kotor Ucuz otelleri

Kotor’da ucuz oteller bulmak için tercih edebileceğiniz bölgelerden birisi Prcanj bölgesidir. Prcanj, Kotor Körfezi boyunca uzanan küçük bir kasabadır ve eski taş binalarla dolu gerçekten hoş bir deniz kasabasıdır. Bu kasaba Kotor şehir merkezine 5 kilometreden biraz daha az bir mesafede ve Dobrota'nın karşısında bulunmaktadır. Kasaba, rıhtımlar boyunca yürüyüş yapılabilecek ve zeytin bahçeleri ile süslenmiş masalsı güzellikte bir yerdir. Prcanj kasabasından Kotor şehir merkezine ulaşım toplu taşıma araçları ve taksiler ile sağlanmaktadır. Ulaşımın da “ucuz olduğu Kotor’da Prcanj kasabasından şehir merkezine 3 Euro’ya gidilebilmektedir. Dolayısıyla tatilini bu kasabada geçirmeye karar verenler Kotor şehrinin merkezinden de tamamen kopmamış olacaklar. Prcanj kasabası tarihi dokusu ile etkileyici bir coğrafyadır. Ayrıca kasabanın sahip olduğu Kotor eski şehir manzarası da kasabayı hoş kılan özelliklerden biridir. Prcanj, Kotor’da sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek için çok uygun bir yerdir. Sakin ve huzur dolu bir tatilin yanı sıra Prcanj, tam anlamıyla bütçe dostu bir tatil cennetidir. Prcanj’da ziyaretçilerin kalabileceği 12 Euro’nun altında fiyatlarda daireler vardır. Bu daireler Kotor tatilinin ucuza gelmesine olanak sağlayan konaklama birimleridir. Dolayısıyla tatilini Kotor’da ucuz bir otelde geçirmek isteyenler için Prcanj kasabası ideal bir yerdir.

Apartment Milica, Guesthouse Athos, Apartments Kaludjerovic, Apartments Škaljari ve Joković Accommodation tesisleri Kotor’da kalınabilecek en ucuz otellerden bazılarıdır.

5 yıldızlı oteller tüm tatil destinasyonlarında lüks hizmetler ile dikkat çekmektedir. Her tatil şehrinin en dikkat çeken tesislerinden olan 5 yıldızlı oteller, Kotor’da da yaygın şekilde hizmet vermektedir. Tüm gün canlılığını koruyan tarihi ve modern dokusu ile büyüleyen Kotor şehir merkezinde pek çok 5 yıldızlı otel hizmet vermektedir. Kotor’un en fazla beğenilen konumunda bulunan 5 yıldızlı otellerin yanı sıra Kotor şehir merkezinden uzakta plaj kenarında 5 yıldızlı şık oteller de yer almaktadır.

Kotor merkezinde bulunan oteller; şehrin merkezinde bulunan 5 yıldızlı otellerden birisi Three Dots by Todorovic Family’dir. Kotor'da, Markov Rt Plajı'na 2,8 km ve Kotor Saat Kulesi'ne 3,8 km mesafede yer alan Three Dots by Todorovic Family, su sporları olanakları ile birlikte klimalı odalar sunmaktadır. Otel denize sıfır konumda bulunup veranda, ücretsiz özel otopark ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır.

Otelin konaklama birimlerinde 2 yatak odası, düz ekran uydu TV, bulaşık makinesi ve buzdolabı içeren donanımlı bir mutfak, çamaşır makinesi ve duşlu 1 banyo bulunmaktadır. Otel teraslıdır. Three Dots by Todorovic Family'nin konukları yakındaki yürüyüş ve balık avının keyfini çıkarabilir veya bahçeden en iyi şekilde yararlanabilirler.

Otel, Sea Gate - Ana Giriş konaklama birimine 3,8 km, Kamelija Alışveriş Merkezi ise 3,5 km uzaklıktadır. En yakın havaalanı olan Tivat Havaalanı, otele 14 km uzaklıktadır.

Adres: Dobrota 199, 85331 Kotor, Karadağ.

Kotor En Lüks Oteller

Kotor şehrinde bulunan bir diğer 5 yıldızlı otel B&B Casa del Sol Rozalija otelidir. Denizin hemen yanında bulunan otel, konuklara sauna, spa küveti, ortak salon ve mutfak hizmetleri sunmaktadır. Otelin tüm odalarında düz ekran kablo TV, kasa, özel banyo ve duş vardır. Tesis eski Kent bölgesinden 9,5 km uzaklıktadır. Ücretsiz özel otopark hizmeti de sunan otelde ayrıca araba kiralama hizmeti de verilmektedir. Otelin en popüler hizmetleri ücretsiz otopark, ücretsiz Wi-Fi, sahil kenarı olması, havaalanı servisi olması ve terasının olması olarak sayılabilir. Otelde hem deniz manzaralı hem de dağ manzaralı süitlerde çift kişilik odalar yer almaktadır. Otelden Kotor’un masalsı güzellikteki adalarına tekneyle 5 dakikada ulaşılabilmektedir. Otel Tivat Havaalanı’na ise 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çiftlerin tercih ettiği bu 5 yıldızlı otelin iki kişilik seyahat puanı 9,5’tir.

Adres: Donji Stoliv bb, 85334 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Otele Kotor Körfezi’nden arabayla ulaşım E65 üzerinden 43 dakika sürmektedir.

HUMA Kotor Bay, Kotor’un ve Karadağ’ın en dikkat çeken 5 yıldızlı otellerinden bir diğeridir. Sunmuş olduğu lüks hizmetleri ile konuklarını kalbini çalan tesis, deniz kenarında olup özel bir plaja da sahiptir. Teknolojiden de uzak kalınmayan otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcut. Otel Kotor Eski Kenti’ne 3,6 km uzaklıkta bulunuyor. Kotor’un merkezi otellerinden farklı olarak biraz daha uzakta bulunan bu tesis, tatilde sahilin tadını çıkarmak isteyenler için iyi bir tercih olacaktır. Çiftlerin de oldukça sevdiği otelin iki kişilik seyahat puanı 9,5’tir.

Adres: Dobrota E65, 85331 Kotor, Karadağ.

MAISON W, Villa Dub, Seven-Bedroom Holiday Home in Kotor ve Boutique Hotel & Spa Casa del Mare – Mediterraneo Kotor’da bulunan diğer 5 yıldızlı otellerden bazılarıdır.

Oteller önde gelen rezervasyon sitelerinde değerlendirmeye tabi tutulup puanlar alır. Her tatil şehrinde çeşitli kriterlere göre otellere puanlar verilir. Bu kriterler arasında bazen otelin sunduğu hizmetler, bazen bulunduğu konum, bazen de fiyatı yer alır. Karadağ'ın tatil destinasyonlarından olan Kotor'da bulunan oteller de konuklar tarafından çeşitli değerlendirmeler ile puanlar almıştır. Bunlar arasında 8-9+ puan alan oteller dikkat çeker. Şimdi Kotor'da bulunan ve konuklar tarafından en fazla beğenilen otelleri çeşitli sınıflandırmalar ile inceleyeceğiz.

Stari Grad'da bulunan ucuz ve en çok beğenilen oteller; Kotor'un eski şehir bölgesi olarak bilinen Stari Grad, şehrin merkezi sayılır. Bu merkezi konum, burada bulunan otellerin beğenilmesindeki ilk etkendir. Yine sunmuş oldukları farklı hizmetler ile daha da öne çıkan oteller de vardır. Bunlardan biri olan Montenegro Hostel B&B Kotor, eski şehri çevreleyen surların arasında bulunan tarihi dokusu ve modern özellikleri ile dikkat çeken konaklama mekanlarındandır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi, klimalaı özel odalar ve yatakhaneler ile konuklarını ağırlayan tesis Kotor’da konuklar tarafından en fazla beğenilen oteller arasındadır. Kotor Otogarı’na 200 metre uzaklıkta bulunan otel, Tivat Havalimanı’na ise 4 km mesafededir. Bulunduğu konum ile dikkat çeken oteli tercih eden konuklar Stari Grad’da tarihi ve mimari atmosferin tadını sonuna kadar çıkarmaktadırlar. Otelin almış olduğu yüksek puanların başlıca sebebi de sahip olduğu harika konumdur. Çiftlerin de büyük oranda tercih ettiği bu otelin iki kişilik seyahat puanı 9,7’dir.

Adres: Stari Grad 333, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Otele Kotor Körfezi konumundan E65 ve E80 üzerinden araba ile 43 dakikada ulaşılabilmektedir.

Kotor En İyi Oteller

Merkez dışında en çok beğenilen oteller; Kotor şehrinin merkezi eşsiz tarihi ve turistik mekanları ile pek çok ziyaretçinin uğrak yeridir. Ancak Kotor’da merkezden uzakta tatil yapmak isteyenlerin de beğenerek tercih ettiği yerler vardır. Bunlardan biri olan Hotel Forza Mare, plaj kenarındaki konumu ile deniz tutkunlarının kalbini çalmaktadır. Kotor’da deniz turizmi Budva’ya kıyasla daha azdır. Yine de şehirde harika plajlar yok değil. Lüks dekorasyonu ile dikkat çeken bu otelde sağlıklı yaşam ve spa merkezi bulunmaktadır. Tesiste Akdeniz ve dünya mutfağının yansımaları görülür. Yemeklerin tümü taze ve yerel malzemeler ile hazırlanmaktadır. Çiftlerin büyük oranda tercih ettikleri otelin iki kişilik seyahat puanı 9,6’dır.

Adres: Kriva ulica bb Dobrota, 85330 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Otele Kotor’un merkezinden araba ile ulaşım E65/E80 üzerinden 7 dakika sürmektedir. Kotor Körfezi’nden ise yolculuk süresi 36 dakikadır.

9,4 puanı ile Kotor’un konuklar tarafından en fazla beğenilen otellerinden biri de Historic Boutique Hotel Cattaro’dur. Kotor Eski Kenti’nin tam merkezinde bulunan tesis, 18. yüzyıldan kalma bir bina ile hizmet vermektedir. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunan otelin odalarında klima, düz ekran TV ve lüks banyo malzemeleri vardır.

Hotel Cattaro’nun en önemli özelliklerinden birisi Kotor Eski Kent Meydanı’nın en gözde gece kulüplerinden olan Maximus’a ev sahipliği etmesidir. Kotor Körfezi manzarasına sahip olan otel en yakın havaalanına 7 km mesafededir. Tivat Havaalanı’ndan otele araba ile ulaşım 90 dakika sürmektedir.

Adres: Stari grad 433, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Hostel Pupa, Antika Guesthouse, Apartments Coso, Hotel Monte Cristo ve Vicky Apartments Kotor’da bulunan konukların en fazla beğendiği otellerdendir.

Karadağ’ın büyüleyici tatil kentlerinden Kotor, şehir merkezinin güzelliği ile öne çıkan bir tatil bölgesidir. Kotor şehir merkezinde pek çok güzel otel bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan çeşitli oteller hem hizmetleri ile hem de turistik noktalara yakınlığı ile avantaj sağlamaktadır. Kotor’un büyüleyici sokaklarında gezintiye çıkmanın tadını çıkarmak isteyen turistler, şehir merkezinde güzel tesisleri tercih edebilir. Kotor şehir merkezinde hem lüks oteller hem de daha uygun fiyatlı tesisler vardır. Kotor şehir merkezinde otel tercihinin en önemli avantajları şehrin tarihi bölgesinin tam anlamıyla hissedilmesidir. Yine hareketli gece hayatı ile nam salmış olan Kotor’da gece hayatının doyasıya yaşandığı şehir merkezinde eğlenceden uzak kalmak istemeyen gezginler için ideal otel tercihleri bulunmaktadır.

Hotel Rendez Vous, Kotor merkez otellerinden birisidir. Merkez otelleri arasında öne çıkan bu tesis, şehrin önemli sembollerinden Aziz Ozana Kilisesi ve Aziz Nikola Kilisesi’ne yakın bir konumdadır. Kotor’un UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Eski Şehir bölgesi tesise ev sahipliği yapmaktadır.

Otelin genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Odalarda uydu TV ve minibar hizmetleri mevcuttur. Ahşap zeminli odalarda tarihi binaların etkileyici manzarası görülebilmektedir. Otelde ana meydanın tam üzerinde terası bulunan bir bar da bulunmaktadır.

Otel Kotor Otobüs Terminali’ne 500 metre uzaklıktadır. Tivat Havaalanı ise tesisin 10 kilometre uzağında yer almaktadır. Dileyen konuklar için havaalanına özel ulaşım hizmeti sağlanmaktadır.

UNESCO koruması altındaki tarihi Stari Grad bölgesini doyasıya yaşamak isteyen gezginler için Hotel Rendez Vous biçilmiş kaftandır.

Adres: Pjaca od mlijeka 485, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Tesise Kotor Körfezi’nden E65 ve E85 üzerinden araba ile 43 dakikada ulaşılabilir. Otelden havaalanına ulaşım araba ile 13 dakika sürmektedir.

Kotor Merkez Otelleri

Kotor şehir merkezinde bulunan bir diğer otel Montenegro Hostel B&B Kotor otelidir. Eski kentin ana kapısına 70 metre mesafede bulunan otel, Kotor Otogarı’na 200 metre, Tivat Havaalanı’na 4 km uzaklıktadır. Tesiste Karadağ ve Arnavutluk gezileri düzenlenmektedir. Dileyen konuklar bu gezilerde Durmitor Milli Parkı ve Skadar Gölü’nü görebilecekleri gibi Tara Nehri’nde de rafting yapabilirler.

Otelde konukların kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri tam donanımlı mutfak seçeneği vardır. Konuklar ayrıca ortak salonda bilgisayardan yararlanabilir ve çay, kahve, süt ikramlarının tadını çıkarabilir.

Adres: Stari Grad 333, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Tivat Havaalanı’ndan otele arabayla 15 dakikada ulaşılabilir.

Kotor şehrinin UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Stari Grad Bölgesi’nde bulunan bir diğer merkez oteli Studios Kono’dur. Studios Kono rıhtımın 40 metre uzağındadır. Kablolu TV, tam donanımlı mini mutfak ve duşlu özel banyo bulunan otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi de sağlanmıştır. Stari Grad’ın tarihi ve mimari atmosferi Studios Kono’da tüm güzelliği ile yaşanmaktadır. Otel Tivat Havaalanı’na 6.5 km uzaklıktadır. Otele havaalanından taksi ile 15 dakikada ulaşılmaktadır.

Adres: Stari Grad 272, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Antika Guesthouse, Boutique Hotel Astoria, Guest House Forza Lux ve Guesthouse Athos Kotor şehir merkezinde kalınabilecek diğer otellerdir.

Butik oteller diğer otellere kıyasla sunmuş oldukları çok özel hizmetler ile bütün tatil şehirlerinde en çok dikkat çeken konaklama birimlerindendir. Oda sayısı ve personel sayısının diğer otellere kıyasla daha az olduğu bu tür otellerde, kişiye özel hizmetler çok daha ileri seviyededir. Oldukça lüks bir tatil planlayan tatilcilerin, ailecek rahat ve lüks bir tatilin tadını çıkarmak isteyenlerin ve iş için tatile çıkmış olan büyük şirketlerin özellikle tercih ettikleri butik otellere Karadağ’ın etkileyici tatil şehirlerinden biri olan Kotor’da da rastlamak mümkündür. Avrupa standartları ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatların hakim olduğu Kotor, butik otellerin de çeşitli fiyat aralıklarına sahip olduğu avantajlı bir tatil destinasyonudur. Özellikle yüksek dönem sayılan yaz haricinde ve çeşitli kampanya dönemlerinde yapılabilecek rezervasyonlar ile Kotor’da çok lüks butik otellerde uygun yollu tatiller imkansız değildir. Sahil turizmini favorileri arasında düşünen ve yaz dışında tatile sıcak bakmayanlar için Kotor’un hareketli gece hayatı ve tarihi şehir merkezi ile kışın da çok iyi bir tatil bölgesi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kotor’da butik otellerin ortalama fiyatı 700-750 TL bandındadır. Yakın dönemde ise Kotor’da butik otel rezervasyonu planlayanlar için fiyatlar 500-550 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Kotor tatilinde butik bir otelde konaklamak isteyen ve otel tercihinde kahvaltı servisini önemseyen konuklar için en uygun Kotor butik otelleri Apartments Windrose, Palazzo Radomiri Heritage Boutique Hotel ve Boutique Hotel Hippocampus otelidir. Çiftlerin Kotor tatilinde tercih edebileceği en ideal butik oteller Apartments Windrose ve Hotel Forza Mare’dir. Çiftlerin yanı sıra aileler de butik otelleri sıklıkla tercih ederler. Kotor’da ailelerin konaklaması için en uygun butik oteller Apartments Windrose ve Historic Boutique Hotel Cattaro otelleridir.

Kotor Butik Oteller

Tüm özellikler göz önüne alındığında Kotor’da kalınabilecek en iyi ve en popüler butik oteller HotelVilla Duomo ve Historic Boutique Hotel Cattaro’dur.

Kotor’da tercih edilebilecek butik otellerden biri olan Boutique Hotel Astoria, tarihi 13. yüzyıla dayanan Buca Sarayı’nın ev sahipliği yaptığı tarih kokan bir oteldir. UNESCO’nun korumaya aldığı bölgelerden biri olan Stari Grad’da bulunan otel, eşsiz konumunun yanı sıra sunmuş olduğu üst düzey hizmetler ile konuklar tarafından tam not almayı başarmıştır. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Otelin bütün odalarında kablo TV, klima ve banyo malzemeleri bulunmaktadır. Eski taş unsurların modern mimari ile birleştirilerek dizayn edildiği bu butik otel, çiftlerin yoğun şekilde tercih ettiği mekanlar arasındadır. Otelin iki kişilik seyahat puanı 9,7’dir.

Adres: Stari Grad 322, Kotor Stari Grad, 85330 Kotor, Karadağ.

Ulaşım: Tivat Havaalanı’ndan otele taksi ile ulaşım 15 dakika sürmektedir. 

Guest House Forza Lux, Hotel Monte Cristo ve Palazzo Drusko Deluxe Rooms Kotor’da bulunan butik otellerden bazılarıdır.

Kotor'da Stari Grad'a yakın apart otellerden biri olan Villa Ivana Apartments, şehir surlarının güney kapısının yanındadır. Panoramik Kotor Körfezi manzarası bulunan tesisin liman manzarası da bulunmaktadır. Her konaklama biriminde mutfak, özel banyo, TV ve mikrodalga fırın vardır. Farklı tarzlarda döşenmiş farklı dizaynlardaki tesisin klimalı daireleri aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi erişimi de sunmaktadır. Tesis plajlara 200 metre uzaklıktadır. İstek üzerine tesisten havaalanına özel ulaşım hizmeti ve çeşitli gezi yerlerine turlar da düzenlenmektedir. Tivat Havaalanı'na arabayla 10 dakikalık uzaklıkta bulunan tesisten ana otogara yürüyerek 5 dakikada varılabilmektedir.

Adres: Old Town 265, Kotor Stari Grad, Kotor.

Stari Grad'a yakın apart otellerden bir diğeri Una Apartments'tir. Kotor Saat Kulesi'nin 700 metre, Deniz Kapısı Ana Giriş'in 800 metre yakınında olan tesis ücretsiz Wi-Fi erişimi ve oturma alanına sahiptir. Tesisin konaklama birimlerinde set üstü ocak, buzdolabı, düz ekran TV, tam donanımlı mutfak ve klima yer almaktadır. Tesis en yakın havaalanı olan Tivat Havaalanı'na 11 km uzaklıktadır.

Adres: Kotor, Old Town 514, Kotor Stari Grad, Kotor.

Kotor Apart Oteller

Apart Hotel M.S. Katunjanin, Kotor’da bulunan bir diğer apart oteldir. İgalo Plajı’na 700 metre mesafede bulunan tesis, balkon, ortak salon ve bahçe imkanları bulundurmaktadır. Otelin konaklama birimlerinde düz ekran TV, ücretsiz Wi-Fi erişimi, tam donanımlı mutfak ve diğer eşyalar vardır. Bu apart otelde çocuklar için de bir çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Özellikle ailelerin bu açıdan tercih edebileceği bu tesis, Tivat Havaalanı’nın 28 km. uzağında konumlanmıştır. Çiftlerin de büyük oranda tercih ettiği oteller arasında bulunan bu apart otelin iki kişilik seyahat puanı ise 8,1’dir. Tesise özel transfer hizmeti ile 45 dakikada gelinebilmektedir. Yine otelde bulunan ayrıcalıklar arasında ücretsiz özel otopark da sayılabilir.

Kotor’da etkileyici hizmetleri ve lüks otellere kıyasla daha mütevazi fiyatları ile dikkat çeken bir diğer apart otel, Conborgo Apartments’tir. Tesis Kotor şehir merkezinden 22 km uzakta bulunan Kumbor’da bulunmaktadır. Tüm konaklama birimlerinde düz ekran TV, tam donanımlı mutfak, mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunur. Yine tesiste özel banyo ve duş imkanı da yer almaktadır. Otel Tivat Havaalanı’ndan 19 km uzaklıktadır. Congorgo Apartments, dileyen konuklar için ücret karşılığı havaalanı transfer hizmeti vermektedir. Havaalanından otele arabayla varış 35 dakika sürmektedir. Tesiste ayrıca ücretsiz otopark da bulunmaktadır.

Apartments White pearl, Conborgo Apartments, Casa Parteli ve Apartments Dukic Kotor’da bulunan diğer apart otellerdir.

Karadağ'ın eşsiz tatil şehri Kotor'da lüks 5 yıldızlı oteller, çok özel hizmetleriyle butik oteller ve toplu konaklamalarda ideal apart otellerin dışında ucuz tatil meraklıları için uygun hosteller de vardır.

Unesco koruması altındaki Stari Grad bölgesinde bulunan Old Town Youth Hostel tarihi 13. yüzyıla dayanan bir binada hizmet vermektedir. Alibaba Plajı'nın 150 metre uzağındaki otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Tesiste tam donanımlı mutfak, buzdolabı, çamaşır makinesi ve özel banyo bulunur. Old Town Youth Hostel’de keyifli vakit geçirebileceğiniz bar ve kafeler vardır. Yine isteyen konuklar için geziler de düzenlenmektedir. Tesisin dışında bir şeyler yemek isteyen konuklar için 20 metre uzaklıkta bulunan geleneksel Karadağ yemeklerinin servis edildiği restoran iyi bir seçenektir.

Tesis şehrin önemli sembolik mekanlarından Aziz Tryphon Katedrali ile tarihi yapısıyla dikkat çeken .4,5 km uzunluğundaki surların arasında güzel bir konumda bulunmaktadır. Tarihi ve mimari özellikleri ile gezginlerin ilgisini çeken Stari Grad’da bulunması tesisin en önemli avantajıdır. Çiftlerin de hem konumu hem de uygun fiyatlı hizmeti ile tercih ettikleri bu tesisin iki kişilik seyahat puanı 9.7’dir.

Adres: Stari Grad 284, Kotor Stari Grad, Kotor.

Ulaşım: Old Town YoUTH Hostel, otobüs terminaline 200 metre, Tivat Havaalanı’na 10 km uzaklıktadır. Otele Tivat Havaalanı’ndan araba ile ulaşım 10 dakika sürer.

Kotor hosteller

Hostel Pupa, Kotor'da bulunan uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan hostellerden bir diğeridir. Kotor sahilinde yalnızca yetişkinlere yönelik hizmet sunan Hostel Pupa, 2017 yılında yenilenen tarihi bir binadır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunan tesiste gardırop, klima ve ortak banyo vardır. Hostelde ayrıca ortak salon ve teras da bulunmaktadır. Hostel Pupa'da dileyen konuklar için geziler düzenlenmektedir. Bir diğer tatil şehri Budva'ya 22 km uzaklıkta olan Hostel Pupa, Tivat Havaalanı'na ise 7 km mesafededir.

Adres: Njegoseva 254, Kotor.

Ulaşım: Tesise Tivat Havaalanı'ndan taksi ile ulaşım 7 dakika, genel transfer hizmeti ile ulaşım 10 dakikadır.

Kotor hostellerine verebileceğimiz bir diğer örnek Hostel Amigo’dur. Ücretsiz Wi-Fi erişimi, ücretsiz özel otopark ve bahçesi olması tesisin en dikkat çeken özelliklerindendir. Hostel Amigo’da tüm konaklama birimleri klima, buzdolabı, su ısıtıcısı, duş, düz ekran TV, çalışma masası ve ortak banyo ile donatılmıştır. Tesiste bulunan odalarda bahçe manzaralı teras da vardır.

Hostel Amigo’nun yakın çevresindeki önemli yerler arasında Kotor Aya Nikola Kilisesi, Kamelija Alışveriş Merkezi ve Kotor Kuzey Kapısı bulunur. Tesis Tivat Havaalanı’na 12 km uzaklıktadır. Hostel Amigo’da ücretli havaalanı servisi bulunmaktadır. Dobrota’da bulunan Hostel Amigo, yapılan değerlendirmelere göre Kotor’un en sevilen semtlerinden birindedir.

Adres: Dobrota bb, 85331 Kotor, Karadağ.

Hostel Anton, Hostel Holiday Cetinje, Hostel "Cent" ve Hostel Old TownKotor Kotor şehrinde bulunan diğer hostellerdir.