Kotor’da Gezilecek Yerler

Görülmesi gereken diğer yerler: Tara Nehri, Yukarı Şehrin Duvarları, Krstac, Avusturya-Macaristan Ormanları.

Kotor Old Town

kotor-montenegro-travel.jpg

Eski şehir, Kotor’un tarihini yansıtan dünyaca ünlü merkezidir. Bu kent girift ve dar sokaklardan oluşan yapısı ve etkileyici Ortaçağ mimarisiyle gezginler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Kentin sokaklarında kaybolmak oldukça kolay fakat eğlenceli bulunan bir durumdur. 8. yüzyıldan kalan SaatKulesi, 13. yüzyıl ürünü SvetiTripunKatedrali, yine 13. yüzyılda inşa edilmiş GospeodZdravlja, 12. yüzyıldan kalma SvetaMarijaKilisesi ve 19. yüzyıl dönemi eseri NapoleonTiyatrosu bu bölgede görebileceğiniz tarihi eserlerden birkaçıdır. Gotik-Romanesk mimarisiyle St. TryphonKatedrali 11. yüzyılda yapılmış ve depremlerden sonra yeniden inşa edilmiştir. Bölgedeki en büyük kilise olan StNicolas görülmesi gereken yerlerdendir.

Denizcilik Müzesi

5902018777_c4dac76afc_b.jpg

Denizciliğin tarihinde büyük önem arz ettiği denizcileriyle meşhur kenti ziyaret ettiğinizde Denizcilik Müzesini mutlaka ziyaret edin. Müzede devlet adamları ve zanaatkârlar ile ilgili ürünler vardır.

Gospa od Skrpjela Adası

Kotor Koyu’nda bulunan oldukça etkileyici bir ada. Şehrin gezilecek yerler rotasına kesinlikle dahil edilmesi gerekir. Bu ada ile SvetiDjordje adaları denizciler tarafından meydana getirilmiş yapay adalardır. Denizcilik efsaneleriyle ünlü adalarda kiliseler bulunmaktadır.