Maastricht Mutfağı

Hollanda mutfağı size yerel lezzetler sunma konusunda pek de zengin değildir. Dolayısıyla Maastricht’te de farklı bir durum söz konusu değildir. Şehirde genellikle dünya mutfaklarına ait yemekler tüketilir. Şehirde bulunan birçok restoran arasında zevkinize göre bir menü seçebilirsiniz. Eğer yerel bir şeyler tatmak istiyorsanız bunlar stroop waffle ve Hollanda çikolatası olabilir. Peynir de yine Hollanda’nın meşhur yiyeceklerinden biridir, özellikle gouda peyniri çokça tercih edilmektedir.

Maastricht’te dışarıda yemek yemek genellikle pahalıdır ve nadiren ucuz bir restoran bulunmaktadır. Bu ucuz olan yerlerde çoğunlukla hafta içi öğrencilere hizmet veren kafelerdir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa bir öğrenci mekânı olan Eet Cafe’de üç öğün yemeği 15 euro'ya yiyebilirsiniz. Bir diğer uygun fiyatlı yer de Kicken & Eten’dir. Burada Fransız mutfağı menüsü ağırlıklı olup canlı müzik yapılır. Güzel bir atmosfere sahip olan mekânda 10 ila 20 euro arasında makul bir fiyata yemek yiyebilirsiniz. Maastricht’in bazı popüler restoranları aşağıda listelenmiştir.

Popüler Restoranlar:

  • Rantree
  • Chateau Neercanne
  • Harry's
  • Beluga
  • Cafe Sjiek

  
MAASTRİCHT’TE BAHŞİŞ - Hollanda'da bahşiş bekleme âdeti pek yoktur. Maastricht’te isterseniz bahşiş bırakmayabilirsiniz.