Google+

Arama formu

Debrecen Şehir İçi Ulaşım

Debrecen Şehir İçi Ulaşım

Debrecen şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Art Magánszálláshely, Paris Holiday Home, Safe house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri SIMPLY LOVELY Modern Apartment with BALCONY!, University Avenue apartment, Visit Debrecen Apartman. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy modern space at the heart of the city, Euro Panzio, Dorcas Center & Camping gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hello Debrecen Hostel, Cívis Debrecen, Ász Vendégház tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Debrecen aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Debrecen’de şehir içi ulaşım tramvay, otobüs ya da troleybüsler ile gerçekleşmektedir. Troleybüs dediğimiz ulaşım araçları elektrik akımı alarak çalışan otobüslerdir. Halk tarafından en çok kullanılan tramvay hattıdır. Troleybüs de tramvay hattı kadar kullanılmaktadır fakat otobüsler daha az tercih edilmektedir. Şehir içerisinde ulaşım oldukça rahattır. Her yere ulaşım araçlarını kullanarak ya da yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Trafik sorunu çok yaşanmamaktadır ama yine de yürüyerek ulaşımı gerçekleştirmek şehri daha yakından görmek için güzel bir seçenek olacaktır.

Araç kiralamak da ulaşımı sağlamak için güzel bir yöntem olabilir. Şehirde tabelalar oldukça açık ve nettir. Bu yüzden yol bulma ya da kurallar konusunda bir zorlukla karşılaşmayacaksınız. Araç kiralamak bazı noktalara ulaşım için oldukça mantıklıdır. Konaklayacağınız yer şehir merkezinde ise bisikletle de gezinizi tamamlayabilirsiniz. Merkezde bisiklet kiralama noktaları bulunmaktadır. Şehrin her noktasında taksi duraklarını bulabilirsiniz. Debrecen’de 23.00’ten sonra toplu taşıma aracı bulamayabilirsiniz. Bu saatlerde taksileri tercih edebilirsiniz. Taksi fiyatları ülkemize göre daha uygundur. Otobüs ya da tramvay biletlerinizi bilet alma noktalarından temin etmelisiniz. Şoförler tarafından da bilet verilmektedir fakat 100 HUF daha fazla ödemeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık otobüs bileti fiyatı 300 HUF’dur. Otobüsten alındığında ise 400 HUF olmaktadır. Ayrıca gün içerisinde birden fazla toplu taşıma kullanmayı düşünüyorsanız günlük biletleri tercih edebilirsiniz.


Debrecen Turları