Google+

Arama formu

Debrecen’de Alışveriş

Debrecen’de Alışveriş

Debrecen şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Art Magánszálláshely, Paris Holiday Home, Safe house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Defne Apartman, SIMPLY LOVELY Modern Apartment with BALCONY!, University Avenue apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy modern space at the heart of the city, Euro Panzio, Dorcas Center & Camping gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hello Debrecen Hostel, Family Apartment, Cívis Debrecen tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Debrecen aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Debrecen’de de diğer turistik şehirlerde olduğu gibi çok sayıda alışveriş dükkânları bulunmaktadır. Büyük alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabilirsiniz. Ayrıca Macar markalarının mağazalarını da her yerde görebilirsiniz. Forum Debrecen ve Debrecen Plaza en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerindendir. Alışveriş merkezlerinin çoğu 18.00’de kapanmaktadır fakat bazı merkezi olanları 20.00 - 21.00 saatleri arasına kadar da açık olabilmektedir. Forum Debrecen, 120 mağazayı içerisinde barındırmaktadır. Mağaza haricinde kafeler, çocuklar için eğlence merkezleri, restoranlar da bulunmaktadır.

Kapalı alanda alışveriş yapmaktan hoşlanmıyorsanız da caddeler üzerinde çok sayıda mağaza, butik ve hediyelik eşya satan dükkânlara rastlayabilirsiniz. Hem daha uygun fiyatlı şeyler satın olmuş olursunuz hem de şehri dolaşma fırsatını yakalarsınız. Macaristan’dan hediye olarak üzüm şarapları, Macar salamları, porselen eşyalar, tahta oyuncaklar, Gundel peynirleri ya da Debrecen yazılı süs eşyaları alabilirsiniz. Şehirde antik eşyalar da oldukça rağbet görmektedir. Alışveriş merkezleri haricinde ulusal müzelerde ve parklarda da hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Buralarda hem müze ile ilgili hatıralar hem de şehre özgü simgelerle karşılaşabilirsiniz. Debrecen ziyaretinizi festival zamanları gerçekleştirecekseniz de etkinliklerin türüne göre bulunduğunuz festivalden hediye eşyaları bölümünden güzel şeyler bulabilirsiniz. Şehirde şarap festivallerine çok önem verilir ve buralardan şarap bardakları ya da şarap alabilirsiniz. Bortarsasag dükkânından hem şarap tadabilirsiniz hem de Macar şaraplarından satın alabilirsiniz.


Debrecen Turları