Marbella Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İpek kumlu kumsalları, 25 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridi, yıl boyunca yüzünü gösteren tatlı güneşi ile tipik bir Akdeniz şehri olan Marbella, Costa del Sol’un en şık ve en pahalı bölgesi olarak bilinmektedir. İspanya’nın en popüler tatil beldelerinden biri olan Marbella’nın tarihi binaları, dar sokakları, sanat galerileri, alışveriş merkezleri, otantik bistroları, etkileyici golf sahaları ve büyüleyici liman manzaraları; şehrin çok yönlülüğünü besleyen özelliklerinden bazılarıdır.

Marbella’nın varlıklı yüzü kendini en çok Golden Mile’da göstermektedir. En seçkin kulüpler, restoranlar ve oteller Marbella’dan Costa del Sol’un en çarpıcı marinası olan Puerto Banus’a dek uzanmaktadır. Siyah Mercedesler ve lüks yatlar bölgenin sembolü gibidir.

Tarihi açıdan uzun bir geçmişi olan Marbella, Fenikeliler, Vizigotlar ve Romalılara ev sahipliği yapmış; Emeviler zamanında da en önemli kıyı şehri olmuştur. Arap krallarının pek çoğunun şehirde halen evleri bulunmaktadır. Marbella, bir Malagan olan Antonio Banderas da dâhil, pek çok zengin ve ünlü isme ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=n9KZGELKVis