New York’un kalbinin attığı yer olan Times Meydanı şehrin en hareketli ve en canlı caddesidir. Günde 360,000 kişi buradan geçmektedir. Broadway ve Seventh Avenue kesişiminde yer alır. Lüks otellerin, restoranların, Broadway müzikallerinin, film stüdyolarının yer aldığı ışıltılı cadde dünyanın en ünlü meydanlarından biridir ve özellikle yaz aylarında yabancı turistlerin akın akın geldiği bir yerdir. Bir çok film ve dizi bu meydanda çekilmiştir.

Dünyanın en ünlü meydanlarının başında yer alan Times Square'de hayat 24 saat kesintisiz akıyor. Kafeler, barlar, restoranlar, sinema ve tiyatrolarla sonsuz sosyal hayat seçeneklerine sahip meydan, son yıllarda iş yaşamının da merkezi haline geldi. Times Square Meyanı'nın adının nereden geldiğiyle ilgili ilginç bir hikaye var. Burası 1904 yılına kadar "Longacre Meydanı" adıyla bilinmekteydi. Dünyaca ünlü New York Times gazatesinin ana binasının bu meydana taşınmasının şerefine ismi de "Times Square" olarak değiştirilmiş. 

Işıklı reklam tabelaları, devasa ekranları ve panolarıyla Times Meydanı 18. yüzyılda at meydanı olarak kullanılırken 20 yüzyıl itibariyle bugünkü görünümünü elde etmeye başlamıştır. 2008 yılında meydana yerleştirilen kırmızı basamaklar, insanların oturduğu, fotoğraf çektirdiği, yemek yediği bir nokta olarak kullanılmaktadır. Yeni yıl kutlamalarının en önemli noktalarından biri olan Times meydanında 1907 yılından beri yapılan geleneksel New Year's Eve ball drop kaçırılmaması gereken bir etkinliktir.

Times Square üzerinde her birinin ünü dünyaya yayılmış çok önemli noktalar yer almakta. Bunlar arasında kuşkusuz en bilineni Broadway. 42. Caddede yer alan ünlü bölge, adeta bir tiyatro ve müzikal mabedi. Broadway'de Hoolywood yıldızlarını sahnede izleme şansına sahip olmak için biletleriniz önceden almanız çok önemli. Tüm gösterimlerin kapalı gişe oynadığını söylemeye gerek yok. Broadway'in de yer aldığı, 42. caddeden 53. caddeye dek uzanan bölge Theater District (Tiyatro Bölgesi) olarak biliniyor. 

Hard Rock Cafe, Madame Tussauds Müzesi, Virgin Mega Store ve MTV Times Square Studio da bu baş döndürücü meydanın önemli turistik mekanları arasında yer alıyor.