Google+

Arama formu

Nukualofa

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 TOP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 26.4℃
Şub 26.8℃
Mar 26.6℃
Nis 25.3℃
May 23.6℃
Haz 22.7℃
Tem 21.5℃
Ağu 21.5℃
Eyl 22℃
Eki 23.1℃
Kas 24.4℃
Ara 25.6℃
Genel Bilgiler / Rehber

Nuku'alofa kökleri bin yıldan daha eski olan Tonga'nın başkentidir. Nuku Tonga dilinde yer,mesken anlamına gelmektedir. Alofa ise sevgi anlamındadır.

Nüfus : 30.000 civarında
İklim / Hava Durumu

Sıcak ve nemli tropikal iklime sahiptir. Sıcaklık geceleri 20 derecenin üzerindeyken gündüz sıcaklığı 30 derece civarındadır. Ekim-Mayıs arası daha az yağışlıdır öte yandan Nisan-Kasım arası yağışlı dönemdir.

Nasıl Gidilir?

Swiss Air, Korean Air, Air New Zealand ,Austrian Airlines ile aktarmalı olarak gidilebilir.

Nukualofa Turları
Ne Zaman Gidilir?

Her mevsim gidilebilir ancak gidilebilecek en rahat zaman Mayıs ekim ayları arasındaki kuru sezondur. Ayrıca bu dönemde önemli festivaller de düzenlenmektedir.

Nerede Kalınır?
 • Royal Palace,
 • Talamahu market,
 • The Tongan National Cultural Centre,
 • Blowholes,
 • Ha’amonga ‘a Maui
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?

Ada ülkesi olması sebebiyle oldukça fazla balık yemeği bulunmaktadır. Umu adı verilen yer altı fırınlarında pişirilmiş oldukça lezzetli balık çeşitleri, ıstakoz, ahtapot, tavuk eti, domuz eti ve sebze yemekleri bulabilirsiniz. Ayrıca küçük bir kasaba olmasına rağmen, Nuku’alofa restoran ve cafe olarak bir dizi seçkin seçeneğe sahiptir. Alman, İtalyan ve Uzakdoğu mutfaklarından örnekler sunan restoranlarda bu eşsiz dünya mutfaklarından lezzetleri deneme şansını da yakalayabilirsiniz.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
 • Royal Palace,
 • Talamahu market,
 • The Tongan National Cultural Centre
 • Blowholes,
 • Ha’amonga ‘a Maui
Ne Yapılır?

Tongatapu Adası çevresinde bir çok mükemmel plaj ve sörf ve şnorkelle dalış noktası vardır ayrıca sessiz plajlarda dinlenerek de bu eşsiz ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca çevre adalara yapılan günübirlik kültürel turlara ve doğa turlarına da katılabilirsiniz.Bunun dışında ülkede bulunan pek çok farklı kabileyi de gezebilirsiniz. Çoğu kabile oldukça hoşgörülü ve misafirperverdir.

Gece Hayatı / Bar / Eğlence

Şehirde gece hayatı neredeyse yoktur. Ancak ülkede bir çok farklı kabilenin yerel şenlikleri, festivalleri ve kutlamaları bulunmaktadır.

Alışveriş / Ne Alınır?

Şehir merkezinde gümrüksüz satış noktaları bulunmaktadır. Yerel kıyafetler ve kumaşlar, maskeler, oyma ev eşyaları, ahşap ürünleri pek çok dükkanda bulabileceğiniz yerel ürünlerdir. Ayrıca çevre köylerde de yerel halktan alış veriş yapabilirsiniz.

Festival / Fuar
 • The Heilala Festival Hazıran ayının ilk haftası.
 • Easter Festival
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Genel olarak Tonga ülkesi oldukça güvenlidir. Ancak özellikle küçük otellerde kalıyorsanız, değerli eşyalarınızı odada bırakmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca denize gireceğiniz yerlerin güvenli olup olmadığını mutlaka öğrenin.

Tonga Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.  

Hususi ve Hizmet Pasaportu hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.