Google+

Arama formu

Palau

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 USD = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 27℃
Şub 27℃
Mar 27℃
Nis 27℃
May 27℃
Haz 27℃
Tem 27℃
Ağu 27℃
Eyl 27℃
Eki 27℃
Kas 27℃
Ara 27℃
Genel Bilgiler / Rehber

Palau, Pasifik Okyanusu'nun batısında konumlanmış, Mikronezya'nın bir bölümünü oluşturan 250 adanın meydana getirdiği bir cumhuriyettir. Nüfusu yaklaşık 21.000 olan ülkenin en kalabalık adası Koror, başkenti ise Babeldoab adasında yer alan Ngerulmud şehridir. 

 
Adalara yerleşim 3000 yıl önce Filipinler'den göçen yerliler tarafından başlamıştır. 18. yüzyılda Avrupalıların geldiği adalar, önce İspanya sömürgesi olmuş, ardından Almanya'ya satılmıştır. Dünya Savaşları boyunca Japonların ve  Amerikanların himayesinde kalan adalar 1994 yılında Amerika'yla anlaşmalı olarak bağımsız olmuştur. ÜLkenin ekonomisi turizm, tarım ve balıkçılığa dayanmaktadır. Palau mutfağı cassava, taro, hint yem elması, patates balık ve domuz etini içerir. Koror adasında Japon ve Çin restorantlarına rastlanmaktadır.
 
Ülkeye ulaşım Palau Uluslararası Havaalanından sağlanmaktadır. Adalarda demiryolu bulunmaz. Karayollarının ise yarısından çoğu asfaltsızdır. Taksiler şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır. Otobüsle ulaşım ise yalnızca Koror adasında bulunmaktadır. Adalar arasında ulaşım özel tekneler ve yerel uçuşlarla sağlanmaktadır. Malakal adasında ise askeri ve sivil olarak kullanılan bir liman vardır.
Başkent : -
Saat Farkı : 0
Lokasyon / Konum
İklim / Hava Durumu
Yönetim Biçimi / Devlet Yapısı
Anayasa
Eyaletler / Bölgeler / Şehirler
Önemli Şehirler
Ekonomi
Festival / Fuar
Konuşulan Diller
Din
Ne Zaman Gidilir?
Ülke Mutfağı / Yemek / Ne Yenir Ne İçilir?
Pratik Bilgiler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Palau Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.