Google+

Arama formu

Krasnodar Şehir İçi Ulaşım

Krasnodar Şehir İçi Ulaşım

Krasnodar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms on Petra Metalnikova 7 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Апартаменты Панорама на Сарабеева 5, Apartment Panorama on Sarabeyeva, Apartment Seventh Sky - Cream. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Квартира в шикарном районе Краснодара, Студия в Немецкой деревне, Hotel Kremleff gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel on Dorozhniy 1/1, Hostel on Smolenskaya 7, Hostel on Kostyleva tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Krasnodar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Rusya’nın çoğu büyük şehrinde olduğu gibi Krasnodar’da da en temel ulaşım aracı otomobillerdir. Hafif demir yolu, bisiklet parkurları ve geniş yaya kaldırımları da otomobil ulaşımına alternatif oluşturan başlıca yöntemlerdir. Bunların yanı sıra Krasnodar gelişmiş bir demir yolu ve otobüs ağına sahiptir. Kentte taşımacılığın büyük bir bölümü otobüs, troleybüs, tramvay ve marshrutka adı verilen taksiler ile sağlanır. Metro ağı bulunmayan bu şehirde, elektrik enerjisiyle çalışan troleybüsler ve tramvaylar yaygın kullanılan ulaşım araçlarındandır. 16 adet tramvay rotası bulunan şehirde 19 adet de troleybüs rotası bulunmaktadır. Metronun olmaması sizi endişelendirmesin, tramvay ve troleybüsler ile istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında birçok otobüs hattı da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Krasnodar’da tek yönlü bilet fiyatları 23 rubledir (1,50 TL). Taksimetrelerin tarife başlangıç fiyatları 50 ruble (3.33 TL) iken kilometre başına 15 ruble (1 TL) yazmaktadır. Krasnodar’da şehir içi ulaşımın genel olarak ülkemizden daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıdaki adresten Krasnodar’daki troleybüs, tramvay ve otobüs hatlarını inceleyebilirsiniz.

http://en.krd.ru/krasnodar/for-visitors/transportation-passenger-network/

*Kur fiyatları Nisan 2018 baz alınarak hesaplanmıştır.


Krasnodar Turları