Google+

Arama formu

Saint Lucia

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 26℃
Şub 26℃
Mar 26℃
Nis 27℃
May 28℃
Haz 28℃
Tem 28℃
Ağu 28℃
Eyl 28℃
Eki 28℃
Kas 27℃
Ara 26℃
Genel Bilgiler / Rehber

 Saint Lucia, Karayip Denizi doğusunda, Atlantik okyanusu sınırında yer alan bağımsız bir ada ülkesidir. Yüzölçümü 617 km2 olan St Lucia 174,000 (2010) nüfusa sahiptir.Başkenti Castries’tir.

 
Saint Lucia, 1660 yılında adanın ilk Avrupalı sömürgecileri Fransızlar tarafından adlandırılmıştır. 1814 yılına kadar Fransız ve İngilizler’in egemenlik savaşına sahne olan ada, sonunda kesin olarak İngiliz egemenliğinde kalmış, 22 Şubat 1979 yılında bağımsız bir devlet olmuştur. St. Lucia aynı zamanda “Karayipler’in Helen”i olarak adlandırılmıştır.
 
Eğitimli işgücü, ulaşımdaki gelişmeler, iletişim, su kaynakları ve liman imkanları yabancı yatırımın turizm ve petrol alanında ilgisini çekmiştir. Fakat Amerika, Kanada ve Avrupa’nın geri çekilmesiyle turizmde büyük bir düşüş yaşanmıştır. Buna rağmen tropikal iklimi, manzarası, çok sayıda plaj ve hotelleriyle turizm için popüler bir yerdir.
 
St. Lucia kültürü Afrika, Doğu Hindistan, Fransız ve İngiliz kökenlidir.  La Rose ve La Marguerite olmak üzere kültürel festivalleri bulunur. Ülkenin en büyük festivali Mayıs ayında adanın farklı yerlerinde gerçekleşen  Saint Lucia Jazz Festivali’dir. Ülkenin popüler halk dansı Kwadril’dir.
Başkent : -
Lokasyon / Konum
İklim / Hava Durumu
Yönetim Biçimi / Devlet Yapısı
Anayasa
Eyaletler / Bölgeler / Şehirler
Önemli Şehirler
Ekonomi
Festival / Fuar
Konuşulan Diller
Din
Ne Zaman Gidilir?
Ülke Mutfağı / Yemek / Ne Yenir Ne İçilir?
Pratik Bilgiler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Saint Lucia Vizesi

Umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri vizeden muaftır.