Salto’da Gezilecek Yerler

Salto, her ne kadar küçük bir şehir olmasa da gezilecek yerler bakımından pek fazla seçenek sunmamaktadır. Ama var olan turistik alanların ihtişamı ve değeri bu boşluğu doldurmaktadır.

Salto’da görülmesi gereken diğer yerler

Casa Quiroga, Museo Arqueologica, Museo Edmundo Prati.

Represa Salto Grande

15.jpg

Ülkenin gurur kaynağı olan bu devasa hidroelektrik santrali, Salto’nun 14 kilometre kuzeyinde yer alıyor. Uruguay’ın elektrik ihtiyacının yüzde 50’sinden fazlasını üreten alanı görmek isteyenler için 90 dakikalık ücretsiz turlar yapılmaktadır.

Museo del Hombre y la Tecnologia

7-22.jpg

Eskiden pazar alanı olarak kullanılan tarihi bir binanın içinde yer alan müze, yerel kültürün nasıl geliştiğini görmek ve tarihini öğrenmek için idealdir. Alt katında küçük bir arkeolojik bölüm de mevcuttur.

Museo de Bellas Artes y Artes Decorativas

salto-museo-bellas-artes.jpg

Uruguay sanatçılarının eserlerini merak edenler bu müzeye uğramalıdır. Hem heykel hem de resim çalışmalarının görülebildiği müzenin bahçesi de vakit geçirmek için güzel bir ortam sunmaktadır.

Teatro Larranaga

36257662.jpg

1882 yılından bu yana ayakta kalmış olan, kırmızı kadife duvarlı ve devasa avizeli bu tarihi tiyatro sahnesi, ziyarete açıktır. Bina belirli dönemlerde dans ve tiyatro gösterilerine de ev sahipliği yapmaktadır.