San Andres Festivaller

Green Moon Festivali ( La Luna Verde Fest): Eylül ayının 10-17 arası düzenlenen festivalde çeşitli danslar ve eğlenceli partiler düzenlenmektedir. San Andrés'de her yıl düzenlenen Green Moon Festivali, Karayip bölgesinin kültürünün bir ifadesidir. Bu etkinlik sırasında Jamaika ve Haiti gibi ülkelerin toplulukları da temsil ediliyor. Ayrıca müzik, belgeseller, örnek danslar ve yerel yemekler üzerine konferanslar sunulmaktadır.

Yengeç Festivali (Crab Festival): 1 Ocak'ta düzenlenen Yengeç Festivali, yerel halk ve ziyaretçiler için Kolombiya Karayipler'deki San Andrés adasına ait lezzetli yengeç yemeklerini tatmaları için iyi bir bahanedir. Dans ve canlı müzik de eklenince adayı saran bir festival haline geliyor.

The Patron Saint Festival: (25-30 Kasım) San Andrés'deki Patron Saint festivalleri, her yıl Kasım ayının sonlarında, takımadaların koruyucusu olan azizi anmak ve teşekkür etmek için gerçekleştirilir. Bu dans ve müzik gösterileri kutlamalarında, yiyecek fuarları ve "Hindistan Cevizi Güzellik Kraliçesi" yarışması düzenlenmektedir.