Dakar Gece Hayatı

night-life-in-dakar.jpg

Dakar, Afrika kıtasının gece hayatı konusunda en eğlenceli şehirlerinden birisidir. Nüfusun çoğunluğu Müslüman olsa da bu durumun eğlence hayatına etkisi yoktur. Şehir hem çevresinden hem de dünyadan birçok turisti ağırladığı için toplumda da bu duruma dair herhangi bir önyargı yoktur ancak yine de mekânlar dışında alkol konusuna dikkat etmek gereklidir. Mekânların gece geç saatlere kadar açık olduğu şehirde turistlerin yoğun olduğu dönemlerde yoğunluk da oldukça artar. Dans, canlı müzik ve barlar gibi birçok seçenek Dakar'da ziyaretçilerini beklemektedir. Gece dışarı çıkıp eğlenmek için şehirde Cheikh Anta Diop Meydanı, Les Almadies ve Victod Hugo Street gibi bölgeler oldukça idealdir. Kentte öne çıkan mekânlardan bazılarını aşağıda sizler için açıkladık.

Phare des Mamelles: Dakar'ın meşhur deniz fenerinin yakınında yer alan mekân açık havadadır. Cuma akşamları canlı müzikten ötürü oldukça kabalıktır. Cumartesi gecesi ise DJ performansları olur. İki gece kombine giriş 5.000 CFA’dır. Pazar günü ise burada brunch keyfi yapabilirsiniz. Bunun bedeli ise kişi başı 14.500 CFA’dır. Mekânın açık olduğu saatler 19.00-03.00 arasıdır.

Bayekou: Okyanus kıyısındaki mekân manzarasıyla dikkat çeker. Leziz kokteylleri ve atıştırmalıklarıyla öne çıkan mekânda DJ performansları ve canlı caz müzik geceleri gerçekleşiyor. Açık olduğu saatler 18.00-01.00 arasıdır.

Duplex: Duplex, Dakar'ın en büyük kulüplerinden birisidir. Dans etmek için çok ideal bir nokta olan kulüpte DJ performansları yoğun olarak gerçekleşir, zaman zaman canlı performanslar da gelenleri coşturur. Mekâna 11.00-05.00 saatleri arasında gidebilirsiniz.

Calpyso: Eğlence için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir mekândır burası. Dev ekranda dilediğiniz maçları izleyebileceğiniz bu mekânda bilardo turnuvaları düzenleyebilir, birbirinden çeşitli biraları tadıp gecenin ilerleyen saatlerinde dans partilerine katılabilirsiniz. 18.00-05.00 saatleri arasında açıktır.

Black&White: Eğer reggae ve Afrika müzikleri seviyorsanız, kumsaldaki bu mekân tam size göre. 09.00-02.00 saatleri arasında ziyaretçilerini kabul eder.

New Africa: Her gecesi oldukça eğlenceli geçen bu mekânda her cuma akşamı salsa geceleri düzenlenir. 18.00-02.00 saatleri arasında New Africa’ya gidebilirsiniz.

Le Viking: Klasik tarzda bir pub’dır. Hafta sonu alt katında canlı performans sergileyen gruplar sahne alır. 10.00-02.00 saatleri arasında açıktır.