Grand Maket Rusya

The Grand Model of Russia, Rusya Büyük Modeli, Rusya Federasyonu'nun minyatür bir sergisidir. Dünyadaki en büyük ikinci model ve kalıcı sergidir. 800 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. 2012 yılında halka açılmış ve şehir merkezinin biraz dışında olmasına rağmen, özellikle genç ziyaretçiler arasında kısa sürede St. Petersburg'un en popüler cazibe merkezlerinden biri haline gelmiş. Model, 5 yıldan fazla bir süredir 100 kişiden fazla süren bir sevgi emeği olarak yorumlanıyor.

Emek ve yoğun çalışmalar sonucu olan bu projenin getirdiği ödüller, bir kez alana girdiğinizde hemen anlaşılabiliyor. Rusya'nın dört bir yanından gelen kentsel ve kırsal manzaralar 1: 87 ölçeğinde harika detaylarla sunulmakta. Petersburg'daki sahnelerden Moskova'ya ve diğer yerlerden Sibirya ve Uzak Doğu'ya kadar ülkenin karayolu, demiryolu ve suyolları ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış ve Rusya gözlerinizin önüne serilmiştir adeta. Model hem yetişkinler hem de çocuklar için bir görsel şölen.

Otomobiller ve otobüsler değişen ışıklarda durur, sabırsızlıkla geçilir ve kablosuz olarak çalışan uzaktan kumanda sistemi gerçekmiş gibi bir his verir. Ziyaretçiler ayrıca deniz üssü, uzay limanı, bitki ve fabrikalar, hatta denizde koyun sürüsü olan bir çoban modelini görebilir.

Bu özenle yaratılan sahnelerin çoğu, ziyaretçilerin çok sayıda karmaşık ve eğlenceli süreçleri harekete geçirmelerini sağlayan düğmelerle etkileşimlidir. Bu sergide sadece izlemiyor düğmeler yardımıyla nesneleri harekete de geçiriyorsunuz. En dikkat çekici parçalarından biri sanayi ile ilgilenenler için model demiryolu. Meraklıları için bir zevk niteliğinde. 2,5 km'den fazla demiryolu, 452 anahtar kutusu, 250 lokomotif, 10 özel temizleme istasyonu ve 50 metreden fazla spiral asansör kullanarak bir metre yükseklik farkı elbette görülmeye değer. Ve tabii ki, Trans-Sibirya demiryolları tüm ihtişamıyla unutulmadan sergide yerini almış.

Adres: 16, Tsvetochnaya Ulitsa

Yol Tarifi: Metro ile Moskovskie Vorota

Ziyaret Bilgileri: Sergi her gün 10:00 - 20:00 arasında gezilebiliyor. Bilet fiyatları ise şöyle;

Yetişkinler (14 yaşından itibaren) 400 Ruble, 3 - 14 yaş arası çocuklar 200 Ruble.

Yakın Yerler: Sangalskiy Garden, The Red Arrow