Google+

Juba’da Gezilecek Yerler

12214 Eki 2016Lokasyon Detay

Juba lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Oksa puhkemaja. Bir de booking.com'un Juba aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Juba’da Gezilecek Yerler

Juba, Akdeniz kıyısındaki muhteşem konumu, parkları, tarihi binaları ve heykelleri, geniş caddeleri ve yürüyüş yollarıyla gezginlerin uğrak noktasıdır.

J.C.C. (Juba Christian Center / Juba Hristiyan Merkezi)

614 Eki 2016Gezilecek Yerler

J.C.C. (Juba Christian Center / Juba Hristiyan Merkezi)

Şehrin en popüler kilisesidir. Özellikle gençlerin buraya gitmesinin sebebi, capcanlı bir vaaz töreni ve korosu olmasıdır. Eğer koroyu yakından dinlemek istiyorsanız, erken gidip yer kapmanız gerekir. Yoksa dışarıda kalabilirsiniz.

-

Nil Nehri ve Köprü

314 Eki 2016Gezilecek Yerler

Nil Nehri ve Köprü

Juba şehri, Nil Nehri’nin iki ana kolundan biri olan Beyaz Nil Nehri çevresinde kuruludur. Tüm Güney Sudan’da Nil Nehri üzerinden geçen tek köprü olan Juba Köprüsü burada yer alır. 1972 yılında yapılan köprü, 252 metre uzunluğa sahiptir.

-

John Garang Mozolesi

614 Eki 2016Gezilecek Yerler

John Garang Mozolesi

Güney Sudan’ın babası olarak kabul edilen, ekonominin kalkınmasıyla ilgilenen bir profesör olan Dr. John Garang de Mablor, 1983-2005 yılları arasında Sudan Halk Kurtuluş Ordusu’na öncülük etmiştir. Güney Sudan’ın kurulması için uğraşmıştır. Ancak barış anlaşmasından kısa bir süre sonra bir helikopter kazasından ölmüştür.

-

Nyakuron Kültür Merkezi

114 Eki 2016Gezilecek Yerler

Nyakuron Kültür Merkezi

Güney Sudan ve Juba kültürünü daha yakından tanımak isterseniz Nyakuron Kültür Merkezi’ne uğramalısınız. Pek çok kültürel gösteri ve etkinlik burada yapılmaktadır.

-

Juba ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-