Darüsselam’da Nerede Kalınır?

Darüsselam, hem Tanzanya’nın en büyük şehri olmasından hem de eski başkent olarak birçok kültürel ve siyasi yapıyı içinde barındırması sebebiyle diğer şehirlere nazaran kalacak yer konusunda daha çok seçeneğe sahiptir.

Kigamboni bölgesinde Darüsselam’ın en güzel plajları bulunmaktadır. Bu bölgedeki otellerde gezinizin niteliğine bağlı olarak seçebileceğiniz türden. Kipepeo Beach Village, geleneksel kulübe tarzı odalarıyla kumsala yakın ve konforlu bir tatil imkânı sunar.

Lüks otelleri tercih eden misafirler için dünyaca ünlü otel zincirlerinin Darüsselam şubeleri iyi seçenekler olacaktır. Hyatt Regency Dar Es Salaam, şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı bir otel. Otelin müşterilerine ücretsiz kablosuz internet ve yüzme havuzu gibi olanakları da var, ayrıca havaalanından otele servis de mevcut. Ramada Encore Dar Es Salaam, şehir merkezindeki bir başka oteldir. Otel, havuz, spor salonu, ücretsiz kablosuz internet ve havaalanından servis imkanları dolayısıyla turistlerin tercih ettiği bir mekandır. Holiday Inn Dar Es Salaam, hem tatile gelen hem de iş gezisine gelenlerin tercih ettiği bir seçenek. Kutlamalar, toplantılar için ayrılmış yerleri vardır ve şehrin iş merkezlerine yakın bir konumdadır. Havaalanına 15 dakika mesafede bulunan bu otelin içinde güvenli para çekebileceğiniz bir ATM ve ücretsiz kablosuz internet mevcuttur.

Ekonomik, daha orta seviye bütçelere uygun ve hem güvenlik hem temizlik açısından bakıldığında tercih edebileceğiniz oteller de şehirde mevcuttur. Tanzanite Executive Suits, şehir merkezinde konumlanmaktadır. Ücretsiz kablosuz internet ve bazı odalarında mutfakla birleşik büyük bir salonun bulunması tercih sebebidir. Ek olarak bu otelde de havaalanından otele servis mevcuttur.