Toronto Mutfağı kendine özgü bir kültür değil de dünya mutfaklarının karma bir çeşidi olarak  İtalyan, Hint, Çin, Yunan, Thai, Vietnam mutfağı ile Amerikanvari fast-food menüleri ve daha fazlası seçenekle karşımıza çıkıyor. Şehrin çok kültürlü yapısı yeme-içme kültürüne de direkt etki etmiştir. Son yıllarda yemek kültürü hızla gelişen şehre dünyaca ünlü şefler gelmeye başlamıştır. Momofuku ve Lisa Marie bu kaliteli restoranlar arasında sayılabilir.

Greektown bölgesi yeni tatlar keşfetmeniz için uygun bir bölgedir.  ‘Pasifik somonu’ şehirde popüler bir çeşit,  ‘Poutine’ ise başka bir yemek alternatifidir.‘Maple Syrup’ adında Akağaç şurubu denemeniz gereken ve waffle, pan kek gibi bir çok tatlıya ve kahvaltıya eşlik eden tatlı bir sostur. ‘Bannock’ adındaki ekmek çeşitlerinden  ve kremalı ‘donut’ çeşitlerinden birini de tadabilirsiniz. Chinatown bölgesinde Çin yemeklerinin dışında Tayland ve Vietnam mutfaklarından da yemekler bulabilirsiniz. Church Caddesi'nde bulunan Ethiopiques ise kuzu etinin de ağırlıkta olduğu Etiyopya mutfağından yemekler yapan sevimli bir aile işletmesidir. Pizza için ise Frank's Pizza House tavsiye edilen yerlerden.

University of Toronto'nun yakınında bulunduğu için College Caddesi'nde uygun fiyatlı, lezzetli yemekler yapan restoranlar bulunmaktadır. Yine üniversitenin çevresinde bulunan The Annex Hodgepodge üniversiteliler arasında popüler bir lokasyondur. Downtown'da Meksika yemeği yemek isterseniz ise Burrito Boyz doğru bir tercih olacaktır. Yorkville bölgesinde ise çok fazla restoran ve cafe bulunmaktadır ancak bunlar genellikle ünlülerin tercih ettiği pahalı yerlerdir. Yonge Caddesi üzerinde bulunan Ritz Caribbean lezzetli ve ucuz Jamaika yemekleri yapmaktadır. 

Popüler Mekânlar

  • LaVinia Restaurant
  • Richmond Station
  • 7 WEST CAFE
  • Scaramouche Restaurant
  • New Orleans Seafood & Steakhouse

Bahşiş- Toronto da servis ücreti gibi bir bedel çoğu zaman hesaba yansıtılmaz. Genel olarak garsonlara, kuaför ve berberlere, taksi şöforlerine ücretin %15 i kadar bahşiş bırakmak uygundur. Otel görevlileri ve çantanızı taşıyanlar için 2 ile 5 Kanada Doları arasında bahşiş bırakabilirsiniz.