Toronto Şehir İçi Ulaşım

Büyük şehirde her yere yürüyerek ulaşmanız mümkün değildir fakat ulaşım ağı oldukça gelişmiş olduğundan metro, otobüs , tramway gibi tüm toplu taşıma alteratifleri ile taksi ve araba kiralama gibi seçenekleri de şehir içi ulaşımda kullanabilirsiniz.

Turistik bir şehri olduğundan günlük, haftalık, aylık biletler mevcuttur. Tüm toplu taşıma için kullanabileceğiniz tek yön bilet ücreti 3 Kanada dolarıdır.  Limitsiz günlük bileti ise  10.74 Kanada dolarına satın alarak ulaşımda kolaylık sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Büyük bir şehir olan Toronto’da üç havalimanı bulunmakta fakat bunlardan Pearson Uluslararası Havalimanı uluslararası olarak yoğun olanıdır. Toronto City Centre Havalimanı ve Buttonville Havaalanı  diğer havaalanlarıdır.

Pearson Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 27 km mesafede ve otobüs, havaalanı servisi ve taksi ile merkeze ulaşmak mümkündür. 192 numaralı otobüs sizi Kipling metro durağına götürecek ve metro ile şehri merkezine geçebileceksiniz. Airport Shuttle servislerini tercih edebilir;  havaalanında bulunan durak noktalarından hareketle merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca en ideal seçenek olarak taksilerle 55 Kanada Doları gibi bir tutarla yaklaşık olarak 45 dakikada şehir merkezine adım atabilirsiniz.