Ankara’da Alışveriş


 

Ankara son 10 yılda büyükşehir belediyesinin çalışmaları sonucunda bir AVM cennetine dönmüştür. Ankara’da son zamanlarda açılan çok sayıda AVM’de yerli ve yabancı, lüks veya orta bütçeye uygun her markadan alışveriş yapmanız mümkündür. Bunlardan bazıları CEPA Shopping Center, Ankuva Shopping Center, AnkaMall, 365 AVM, Bilkent Shopping Center, Dolphin AVM ve Ankara Forum Outlet’tir. Ayrıca Armada, Anatolium, Atlantis, Kızılay AVM, Park Vera AVM, Karum, Kentpark, A City AVM, Arena AVM, Ak Center ve Optimum Outlet gibi kapalı alışveriş merkezlerinde de yazın sıcağından, kışın soğuğundan etkilenmeden gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin çoğu Kızılay, Ulus ve Kavaklıdere mevkiinde bulunur. Ayrıca Tunalı’da bulunan Tunalı Pasajı, Gümüşsoy Pasajı ve Aynalı Çarşı geçmiş senelerden bu yana hala Ankaralıların ve turistlerin uğrak noktasıdır.

Ankara’ya ve İç Anadolu Bölgesi’ne özgü el işlemeleri, bakırdan dekoratif ürünler, el işi takı ve süs eşyası gibi yerel halkın el emeği göz nuru hediyelikler almak isterseniz Samanpazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu’na mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Ankara’dan kendinize ve sevdiklerinize anı almak isterseniz her şeyi bulabileceğiniz butik dükkan ve mağaza şehirde mevcuttur. Ankara balı ve Beypazarı kurusundan mutlaka hem kendinize hem yakın çevrenize almanızı öneririz.

Beypazarı’nda alışverişe dair en özel tavsiyelerimiz gümüşü dantel olarak işleme sanatı olan telkâri eserlerinden almanızdır. Böylece Beypazarlı kadınların emeğine katkıda da bulunmuş olursunuz. Mutlaka yörenin lezzeti olan cezerye, dut pestili ve cevizli sucuktan da tadınız ve eviniz için alınız.