Antalya'da Nerede Kalınır?

Antalya’da nerede kalınır sorusuna net cevap vermek neredeyse imkansızdır. Hemen hemen her ilçesinde yüzlerce otel, pansiyon ve kiralamak için evler yer almaktadır. Özellikle Lara bölgesi hava alanına yakınlığıyla en ünlü yer haline gelmiştir. Belek’te oteller oldukça pahalıdır, çok sayıda  5 yıldızlı otel bulunur. Antalya’nın Kemer ilçesi  de uygun otel seçeneği bulunabilecek yerler arasında yer  almaktadır. Antalya’da her bütçenize uygun otel bulmak kolaydır. Kaleiçi de Antalya’nın en ünlü bölgesi ve tarihi eski konaklarıyla kalınacak çok sayıda otele sahip yeridir. Kaş otelleri de şehrin en iyi otellerindendir.

Antalya’da konaklamak için bölgelere göre tercih yapılabilir. Şehrin merkezinde ve kültürel değeri fazla bir yer arayanlar için Kaleiçi bölgesi önerilmektedir. Bölgede yüzlerce butik otel mevcuttur. Ayrıca Osmanlı döneminden kalma evler, Osmanlı mimarisinden izler kültürel açıdan katkı sağlamaktadır. Kaleiçi’nde önerilen otellerden biri White Garden Pansion’dur. Bu otel tarihi alanları görmek isteyen, tarih ve alışveriş ile ilgilenen gezginler için uygundur. Yine Kaleiçi’nde bulunan Osmanlı mimarisine sahip 33 odalı bir yapıda hizmet veren Mediterra Art Hotel de öneriler arasındadır.

Butik otel değil de daha büyük, lüks ve her şey dahil konaklamayı tercih edecekler için Antalya’nın 5 ve 7 yıldızlı otellerinin çoğunun bulunduğu Lara bölgesi önerilmektedir. Lara günün her saati canlı bir bölgedir. Konyaaltı bölgesinde de yine şehir merkezinde konaklamak isteyenler için seçenekler mevcuttur. Plajı ile ünlü olan bölgede 150’nin üzerinde tesis bulunmaktadır. Bu bölgede lüks oteller de uygun fiyatlı oteller de bulmak mümkündür. Lüks otel zincirlerinin Antalya şubelerinin yanı sıra uygun fiyatlı tesislerde konaklamak mümkündür. Burada ayrıca lüks residence tarzı daireler veya daha mütevazı kiralık evler de bulunmaktadır. Deniz kenarında uygun fiyatla konaklamak isteyenlerin tercih ettiği La Porte Hotel, Konyaaltı’nda tercih edilecek otellerden biridir. Konyaaltı’nın ekonomik ve deniz kıyısı tesislerinden biri olan Trend Suites de tercih edilen konaklamalardandır.

Bir başka bölge ise kumsallarıyla ünlü Kemer’dir. Kemer bölgesi 60 km uzunluğundaki kumsalları ile dikkat çekmesinin yanı sıra Antalya şehir merkezinden uzakta konaklamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bölgede ailecek kalınabilecek tesislerin yanı sıra sadece yetişkinlere hizmet veren oteller de bulunmaktadır. Ayrıca bölgede her kıyıdan denize girmek mümkündür. Bir diğer ailecek kalınabilecek tesislerin bulunduğu bölge Kaş’tır. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Kaş’ta 200’ün üzerinde konaklama tesisi bulunmaktadır.

Şehir merkezinden daha da uzaklaştıkça gidilecek bir diğer bölge Alanya’dır. Şehir merkezine 1,5 saat uzaklıkta olan Alanya’da denizin kıyısında, muz, avokado, mango gibi tropikal meyvelerin yetiştiği bahçeler yer almaktadır. Alanya hem uygun fiyatlı pansiyonlara, hem lüks otellere ev sahipliği yapmaktadır. Yine şehir merkezine uzak bir bölge olan Belek, üst düzey konaklama tesisleri denildiğinde akla gelen ilk bölgedir. Antalya’ya mesafesi sadece 30 kilometredir. Belek’te 150’nin üzerinde konaklama tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerin çok büyük çoğunluğu 5 yıldızlıdır. Bu oteller spor sahaları, yüzme olanakları gibi birçok özelliği sayesinde ilgi görmektedir. Ayrıca Belek’te dünya standartlarında golf sahaları bulunmaktadır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki Antalya'nın en güzel köylerinden biri de Adrasan'dır. Siz de Adrasan otellerinde kalarak kendinize harika bir seyahat hediye edebilirsiniz.