Çeşme İçi Ulaşım

Ege’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Çeşme’de ilçe içi ulaşım minibüsler ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Çeşme Otogar’dan kalkan minibüsler ile Çiftlik, Alaçatı, Dalyan, Ovacık, Reisdere ve ilçenin birçok yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz araç kiralayabilir veya taksi hizmetlerinden yararlanarak Çeşme’yi daha detaylı keşfedebilirsiniz. Yaz döneminde Çeşme Marina’dan hareket eden tekneler ile bakir koylara doğru açılabilir, turkuaz sularda denize girmenin tadına varabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

Çeşme’ye 95 kilometre uzaklıkta yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı ilçeye en yakın havalimanıdır. İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi büyük şehirlerden ortalama 1,5 saatlik bir uçak yolculuğu sonrası İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Çeşme’ye gitmek için havalimanı çıkışında bekleyen Havaş otobüslerine binebilirsiniz. Haftanın her günü belirli saat aralıklarında hareket eden Havaş otobüslerinin kişi başı ücreti 27 TL’dir ve yolculuk ortalama 90 dakika sürer. Sefer saatleri hakkında bilgileri buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda 7/24 araç kiralayabileceğiniz birçok firma mevcuttur. Daha hızlı ulaşım sağlamak için taksi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Açılış ücreti 3 TL olan taksiler kilometre başı 2,40 TL’den fiyatlandırılmaktadır. Çeşme’ye ulaşım için bir diğer seçenek olan havalimanı transfer hizmetleri ile anlaşıp daha zahmetsiz bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı